Alttan Isıtmalı Asfalt Yol Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri, günümüzde özellikle de yeni oluşturulan binalarda ve mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Daha fazla enerji tasarrufu sağladığı ve konforlu bir ısınma şekli oluşturduğu bilinen yerden ısıtma sistemlerinin, birbirinden farklı türleri bulunmaktadır. Bunlardan en etkili olanlarından bir tanesi, alttan ısıtmalı asfalt yol sistemleri olarak bilinmektedir. Özellikle kış aylarının sert geçtiği, soğuk ve buzlanmanın fazla yaşandığı bölgelerde tercih edilmeye başlanan alttan ısınmalı asfalt yol sistemleri, araçlar ve bireylerin güvenlikleri adına önemli ısınma türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Henüz ülke genelinde pek fazla yaygınlaşmamış olsa da bu tarz sistemler, zaman içerisinde kış aylarında vazgeçilmez hale gelebilmektedir.

Buzlanma ve Kar Gibi Hava Koşullarında Oldukça Etkili

Alttan ısıtmalı asfalt yol sistemleri genel olarak, şehirlerde ya da çevre yollarında, sık kullanılan ve daha fazla tercih edilen yollar üzerinde kullanılmaktadır. Her gün binlerce sürücünün geçtiği yol ya da rampalar üzerinde oluşturulan bu tarz sistemler ile kış aylarında yolların buzlanmasının ve kayganlaşmasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Karayollarının da sıklıkla tercih ettiği ve yaygınlaştırmaya çalıştığı asfalt ısıtma yol sistemlerinde, yolun araba geçecek belirli bölgelerine elektrikli sistemlerle ısıtma kabloları yerleştirilmektedir. Bu kablolar ise hava soğukluğu belirli bir derece ulaştığında ya da don olayları artmaya başladığında otomatik olarak devreye girerek, yolun kar ve buz ile kaplanmasına engel olmaktadır.

Otomatik Çalışan Sistemde Bakıma İhtiyaç Duyulmaz

Alttan ısıtmalı yol sistemlerinin kullanım alanının artmasında etkili olan unsurlardan biri de bakıma ihtiyaç duymadığı gibi otomatik olarak çalışıyor olmasıdır. Asfalta yerleştirildikten sonra herhangi bir bakım gerektirmeyen bu sistemler, büyük bir darbe ya da zarar görmediği sürece uzun yıllar kullanılabilmektedir. Herhangi bir tesisat makinesine de ihtiyaç duymayan asfalt yol sistemleri, son derece zahmetsiz ancak büyük işe yarayan ısıtma şekillerinden bir tanesidir. Kış aylarında buzlu yollar nedeniyle büyük kazalar yaşanmasının önüne geçen bu tarz ısıtma sistemleri, gizli buzlanmanın da önlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu tarz ısıtma sistemleri döşenme aşamasında zemine ve asfalta da zarar vermeyen işlemler olarak bilinmektedir.

Alttan ısıtmalı asfalt yol sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız