Asfalt Isıtma Sistemleri

Asfalt Isıtma Sistemleri

27 Temmuz 2019 by in Genel

Günümüzde yerden ısıtma sistemleri oldukça fazla kullanılmaya başlanmış durumdadır. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde, pek çok mekanda kullanılabilen yerden ısıtma sistemleri, bireylere hem konfor sağlamakta hem de ortamın daha iyi ısıtılmasına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla kullanılan ısıtma sistemlerinden bir tanesi de asfalt ısıtma sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Son dönemde kış aylarında artan hava koşullarına bağlı trafik kazalarından sonra önem kazanmışlardır. Yollardaki buzlanma ve karlanma probleminin de önüne geçmeyi amaçlamaktadırlar. Asfalt ısıtma sistemleri adına çalışan ve hizmet veren birbirinden farklı firma olduğu gibi, döşeme işlemleri de oldukça pratik ve kısa sürmektedir.

Asfalt Isıtma Sistemleri ileAsfalt Tuzlama ve Makineye Gerek Kalmamaktadır

Yerden ısıtma sistemleri içerisinde yeni yaygınlaşmakta olan asfalt ısıtma sistemleri ile kış aylarını soğuk geçiren illerde ve ilçelerde, tuzlama ve karı açmak için makine kullanımına gerek kalmamaktadır. Yere döşendikten sonra dışarıdaki havanın soğukluğuna göre otomatik olarak kendini ayarlayan ve ısısını yükselten bu sistemler, asfalt altına döşenen elektrikli kablolar ile hizmet vermektedir. Herhangi bir elektrik kaçağına ya da olumsuz bir duruma neden olmazlar. Büyük darbe almadığı sürece uzun yıllar kullanılabilen sağlam ve dayanıklı parçalar olarak da bilinmektedir. Önceleri yalnızca büyük otellerin ya da firmaların yollarında uygulanan bu tür ısıtma sistemleri, günümüzde pek çok kara yolunda uygulanmaktadır.

Özellikle Rampa ve Buzlanma Olan Yollarda Etkilidir

Asfalt ısıtma sistemi özellikle rampa ve gizli buzlanmanın olduğu yollarda daha etkili olarak çalışmaktadır. Kış lastiği kullanılmasına rağmen oldukça sert geçen kış aylarında araç sahiplerinin de rahat etmesine yardımcı olan bu tarz yerden ısıtma sistemleri, yaygınlaşmaya devam etmektedir. Herhangi bir bakıma ya da onarıma ihtiyaç duymayan bu tarz yerden ısıtma sistemleri, vereceği ısıyı da otomatik olarak kendisi ayarlamaktadır. Bu tarz ısıtma sistemlerinin kullanıldığı yollarda araçların geçeceği noktalara şeritler halinde döşenen elektrikli kablolar, asfalta zarar vermeden yerleştirilmektedir. Kullanım süresi boyunca da asfalta zarar vermeyen ısıtma sistemleri, pratik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu sistemler hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/elektrikli-yerden-isitma-sistemi-kullanim-kolayligi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart