Asfalt Isıtma Sistemleri

Asfalt Isıtma Sistemleri

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Günümüzde yerden ısıtma sistemleri oldukça fazla kullanılmaya başlanmış durumdadır. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde, pek çok mekanda kullanılabilen yerden ısıtma sistemleri, bireylere hem konfor sağlamakta hem de ortamın daha iyi ısıtılmasına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla kullanılan ısıtma sistemlerinden bir tanesi de asfalt ısıtma sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Son dönemde kış aylarında artan hava koşullarına bağlı trafik kazalarından sonra önem kazanan bu tarz ısıtma sistemleri, yollardaki buzlanma ve karlanma probleminin de önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Asfalt ısıtma sistemleri adına çalışan ve hizmet veren birbirinden farklı firma olduğu gibi, döşeme işlemleri de oldukça pratik ve kısa sürmektedir.

Asfalt Tuzlama ve Makineye Gerek Kalmamaktadır

Yerden ısıtma sistemleri içerisinde yeni yaygınlaşmakta olan asfalt ısıtma sistemleri ile kış aylarını soğuk geçiren illerde ve ilçelerde, tuzlama ve karı açmak için makine kullanımına gerek kalmamaktadır. Yere döşendikten sonra dışarıdaki havanın soğukluğuna göre otomatik olarak kendini ayarlayan ve ısısını yükselten bu tarz asfalt ısıtma sistemleri, asfalt altına döşenen elektrikli kablolar ile hizmet vermektedir. Herhangi bir elektrik kaçağına ya da olumsuz bir duruma neden olmayan bu tarz ısıtmalar, büyük darbe almadığı sürece uzun yıllar kullanılabilen sağlam ve dayanıklı parçalar olarak da bilinmektedir. Önceleri yalnızca büyük otellerin ya da firmaların yollarında uygulanan bu tür ısıtma sistemleri, günümüzde pek çok kara yolunda uygulanmaktadır.

Özellikle Rampa ve Buzlanma Olan Yollarda Etkilidir

Asfalt ısıtma sistemi özellikle rampa ve gizli buzlanmanın olduğu yollarda daha etkili olarak çalışmaktadır. Kış lastiği kullanılmasına rağmen oldukça sert geçen kış aylarında araç sahiplerinin de rahat etmesine yardımcı olan bu tarz yerden ısıtma sistemleri, henüz tüm yollarda kullanılmıyor olsa da yaygınlaşmaya devam etmektedir. Herhangi bir bakıma ya da onarıma ihtiyaç duymayan bu tarz yerden ısıtma sistemleri, vereceği ısıyı da otomatik olarak kendisi ayarlamaktadır. Bu tarz ısıtma sistemlerinin kullanıldığı yollarda araçların geçeceği noktalara şeritler halinde döşenen elektrikli kablolar, asfalta zarar vermeden önemli bir titizlikle yerleştirilmektedir. Kullanım süresi boyunca da asfalta zarar vermeyen ısıtma sistemleri, pratik ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız