Banyo Ayna Isıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Banyo Ayna Isıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

7 Ekim 2020 by in Genel

Günümüzde aynalarda oluşan buğu pek çok insanın sıkıntı çektiği ve şikayetçi olduğu konulardan birisi olmaktadır. Soğuk olan ayna ile sıcak su buharını birleşiminden oluşan bu tepkime aynanın görüşünü tamamen engellemektedir. Dolayısıyla aynayı tekrardan kullanabilmek için silinmesi gerekir. Pek çok kişide ayna üzerinde leke kalacağı veya otel gibi yerleşkelerde temizlikten ötürü dokunmak istemediği için bu sorunu sıkça yaşamaktadır. Neyse ki günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte buğu sorununun önüne tamamen geçilmiştir. Teknolojinin en son trenleri kullanılarak geliştirilen ayna ısıtma sistemleri ile buğu problemlerini çözmek mümkün olmaktadır. Biz de sizin için bu içerikte banyo ayna ısıtma sistemleri nasıl çalışır konusu hakkında merak edilen her türlü soruya cevap verdik.

Buğu Neden Oluşur?

Öncelikle buğunun neden oluştuğunu açıklamak konuyu daha iyi anlayabilmek için sizlere yardımcı olacaktır. Buğu ayna veya cam yüzeyine soğuk olması durumlarında sıcak hava veya sıcak buhar ile temas ettiklerinde meydana gelmektedir. Özellikle banyolarda sıklıkla karşılaşılan bu durum pek çok kişinin canını sıkabilmektedir. Buğunun gitmesi için ise ya bir süre beklenmesi ya da ayna yüzeyinin silinmesi gerekir. Birçok insan da temizlik nedenlerinden ötürü aynalara dokunmak istemez. Nitekim silinen aynalar çok kolay bir şekilde leke oluşturabilmektedir. Diğer yandan otel, spa, spor salonu veya havuz gibi ziyaretçilerin sıklıkla duş aldığı yerlerde aynalara hijyenik nedenlerden ötürü dokunmak istemezler. İşte aynı ısıtma sistemleri de tam olarak insanların yardımına burada koşmaktadır.

Ayna Isıtma Sistemi Nedir?

Buğunun oluşma şeklini anladığınızda göre şimdi aynı ısıtma sistemlerinde ne işe yaradığını göz atalım. Yukarıda da açıkladığımız gibi aynalar soğuk kalıp sıcak buhar ile temas ettiklerinde buğulanmaktadır. Ayna ısıtma sistemleri de tam olarak burada devreye girer. Aynanın yüzeyini yaklaşık 45 derece sıcaklığa getirip duş aldıktan sonra oluşan sıcak su buharının aynanın yüzeyinde buğulanma oluşturmasını engeller. Bu sayede insanlar her duş sonrasında aynanın yüzeyini silmek veya buğunun geçmesini beklemek zorunda kalmazlar.

Ayna Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Temel olarak banyo ayna ısıtma sistemleri ısınan bir yüksek teknoloji filmlerden oluşmaktadır. Kolay bir şekilde monte edilip çalışan bu filmler aynanın arka tarafına konumlandırılır. Bu sayede görsel olarak hiçbir şekilde rahatsızlık vermez. Çalışmak için de sadece elektriğe ihtiyaç duyarlar. Günümüzde neredeyse her banyoda elektrik olduğu ve aynalara yakın bir konumda bulundukları düşünülünce her türlü yerleşkeye uygun bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Ayna Isıtma Sistemi Montajı Nasıl Yapılır?

Banyo ayna ısıtma sistemleri montajı oldukça basit olmakla birlikte hızlı bir şekilde gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır. Tek yapmanız gereken uygulama yapmak istediğiniz aynaya uygun ölçülerde ısıtma filmini edinmek ve bunu aynanın arkasına konumlandırmak olur. Aynaların tam arkasına yerleştirilen bu ince filmler ayna yüzeyini ortalama 45 derece sıcaklığa yükseltmektedir. Bu sayede buğu oluşumunun önüne geçmektedir.

Ayna Isıtma Sistemleri Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Siz de evinize veya iş yerinize banyo ayna ısıtma sistemleri almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki uygun ölçülerde bir ısıtma filmi almak olur. Isımax’ın geliştirdiği banyo ayna ısıtma filmleri 25 cm en ve sonsuz uzunlukta boya sahip olmaktadır. Aynı zamanda bu sistemleri birbirine paralel olarak bağlayabilirsiniz. Normal durumlarda aynanın 3/4 ünü kaplamak yeterli bir görüş sağlayacaktır. Ama siz müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek istiyorsanız aynanın tamamını kaplayabilirsiniz.

Ayna Isıtma Sistemleri Nelere İhtiyaç Duyar?

Banyoda aynayı ısıtan her sistemde olduğu gibi çalışabilmek için ufak gereksinimlere ihtiyaç duymaktadır. Bunlardan ilki doğru ölçülerde bir ayna diğeri ise elektrik olur. 220 volt gerilim ile çalışan ısıtma filmleri Türkiye’deki her ev ve işletmede bulunan şebeke gerilimine uygun olmaktadır. Bu sayede ekstradan bir kuruluma veya çeviriciye ihtiyaç duymazsınız. Diğer yandan sistemi kurabilmek için prizlerinizi sürekli meşgul etmenize gerek yoktur. Kolay bir şekilde sisteme paralel olarak entegre olduklarından aynanın yanında bulunan prizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için prize paralel bağlantı yapıp kolay bir şekilde montajını sağlayabilirsiniz.

Sistemin Enerji Tüketimi

Banyo ayna ısıtma sistemi sağladı konforun yanı sıra düşük enerji tüketimleri ile de göze çarpmaktadır. Metrekare bazında neredeyse 1 ampul kadar enerji tüketen ısıtma filmleri bütçenize katkıda bulunur. Bu da sistemi kullanımını otel, spa, havuz veya spor salonları için oldukça karlı hale getirmektedir.

Kurulum Kararı Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Banyo ayna ısıtma sistemleri alırken her üründe olduğu gibi dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır.

1-Bunlardan ilki alacağınız sistemi aynanın en az 3/4 ünü kaplaması olur. Ortalama bir insan yüzünün biraz daha fazlasını hesaba katarak kolay bir şekilde hangi ölçülerde olması gerektiğine karar verebilirsiniz.

2-Alacağınız banyo ayna ısıtma sistemleri kalitesi de dikkat etmeniz gereken püf noktaları arasında yer alır. Kaliteli bir ürün kullandığınızda hem güvenlik açısından hem de ekonomik bakımdan karlı duruma gelirsiniz. Nitekim bütün kalite kontrol standartlarından geçmiş ve uzman bir firma tarafından geliştirilmiş olan ısıtma filmleri bütün beklentilerinizi karşılayacaktır. Aynı zamanda düşük enerji tüketip bütçeniz ile de dost olacaktır. Buna ek olarak güvenlik açısından size sorun teşkil edebilecek bütün unsurların farkında olup onlara önlem alırlar. Isımax’ın geliştirdiği sistemler de bütün beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

3-Göze çarpan bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise alacağınız ürünün ortam ısıtmasına katkıda bulunması olur. Nitekim ısıtma filmleri aynanın yüzeyi ısıttığı gibi banyonun sıcaklığını da yükseltebilmektedir. Bu da çalıştığı zaman sizlere ekstradan bir faydası olması anlamına gelir.

Ayna Isıtma Sistemlerinin Faydaları 

Pek çok kişinin merak ettiği konulardan birisi de ayna ısıtma sistemlerinin sağladığı faydalar olmaktadır. Aşağıdaki avantajları göz atarak siz de bu sistemin size yeterli olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

1-Buğu Önleme: Şüphesiz aynı ısıtma sistemlerinin sağladığı en büyük fayda en can sıkıcı konu olan buğu sorununu çözmesi olur. Bilindiği üzere buğulanan aynalar görüşü engelleyip görevlerini yerine getiremezler. Bu nedenle insanların canını sıkan konular arasında yer alır. Ayna ısıtma sistemleri ise bu sorunu tamamen ortadan kaldırıp aynalarda oluşan buğuyu tamamen gidermektedir.

2-Düşük Maliyet: Sağladı konforun yanı sıra ayna ısıtma sistemleri oldukça düşük maliyetli olmaktadır. Üstelik sadece tedarikte değil çalıştığı zamanlarda da enerji tüketimi düşük olur.

3-Düşük Enerji Tüketimi: Neredeyse 1 ampul kadar enerji tüketen ayna ısıtma sistemleri enerji tüketimi bakımından da bütçeniz ile dost olur. Üstelik otel, spa, spor salonu veya havuz gibi yerleşkelerde ortam elektriği ile birlikte devreye girebilmektedir. Bu da istenmeyen gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer.

4-Prestij: Sağladığı faydalar arasında yer alan önemli şeylerden birisi de prestij olmaktadır. Ayna ısıtma sistemleri barındıran işletmeler veya evler oldukça prestijli olmaktadır. Günümüzde pek çok insanın yaygın olarak karşılaştığı soruna çözüm bulan nadir kişilerden olma imkânı elde edilir.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/mustakil-ev-yerden-isitma-sistemleri/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart