Banyolar için yerden ısıtma malzemeleri nelerdir?

Banyolar için yerden ısıtma malzemeleri nelerdir?

27 Temmuz 2019 by in Genel

Temizlik ve banyo hayatımızın vazgeçilmezileri arasındadır. Ev alanlarımızın konforu artırıcı özelliklere sahip olması içerisinde geçirdiğimiz zamanı da kaliteli kılmaktadır. Banyoların lüks ve konfora sahip olması satın alınacak ya da kiralanacak evleri de daha cazip kılmaktadır. Banyo, kültürümüz gereği sadece içerisinde duş yapılan bir alan olmayıp sıcak zemin, masaj ve dinlenmeyi de kapsayan bir olgudur. Hem banyo alanlarını geniş tutmak hem de sıcak yer zemininin banyo alanlarının ısınmasına faydalı olması sebebiyle banyolar için yerden ısıtma malzemeleri ve sistemleri sıkça tercih edilir olmuştur. Basitçe örnek vermemiz gerekir ise soğuk banyo fayansına basmak her zaman rahatsız eder yerden ısıtma sistemleri ile sıcacık zemine uzanmak hem banyo yapma zevkini hemde sıcak zeminde uyumayı bile mümkün kılabilmiştir. Banyo zeminine uygulanacak yerden ısıtma sistemi kullanılması gereken malzemeler açısından diğer alanlara uygulanacak sistemlere göre farklılık göstermektedir.

Banyolar için yerden ısıtma malzemeleri nelerdir?

Uygulama yapılacak banyo alanının keşif sürecinin tamamlanması ile banyolar için yerden ısıtma malzemeleri söz konusu alan için seçilir. Yerden ısıtma sistemleri elektrikli ısıtıcı kablolar, sıcaklık termostatları, kontrol paneli ile çalışmaktadır. Banyolar için yerden ısıtma malzemeleri seçimi inşaat aşaması uygulaması mı? yoksa hazır banyo zemini üstüne mi? uygulanacak olması malzeme seçimi konusunda belirleyici olur. Malzemeleri tanımlarsak;

Karbon Şilteler: Banyo fayans zemini üzerine hazır şilte karbon tabakalarının döşenmesi ile kullanılan malzemelerdir. Genellikle banyo uygulamalarında en sık kullanılan malzemedir.

Termostat: Yerden ısıtma sistemlerinin gereken sıcaklığa erişmesi sonucu devreden çıkmasını sağlayan cihazdır.

Sensör: Zemin sıcaklığının ölçülmesi için gerekli olan malzemelerdir.

Yerden ısıtma kablosu: Banyo zeminine genellikle inşaat aşamasında uygulanan elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren kablolardır.

Kalite açısından ISITMAX bünyesinde kullanılan yerden ısıtma malzemeleri ISITMAX bünyesinde kullanılan banyolar için yerden ısıtma malzemeleri en üst kaliteye sahip olup 15 yıl ISITMAX SafeMax garantisi altındadır. Söz konusu ürünlerin kutusundan çıkan kurulum talimatnamesi ile problem yaşamadan montajınızı gerek kendiniz gerekse de bir elektrikçi yardımıyla uygulayabilirsiniz. 1995 yılından beri banyolar için yerden ısıtma sistemlerini profesyonel olarak uygulamaktayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart