Banyolarda Elektrikli Yerden Isıtma Püf Noktaları

Banyolarda Elektrikli Yerden Isıtma Püf Noktaları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yerden ısıtma sistemleri birçok alanda tercih edilen ısıtma sistemleridir. Hamam ısıtmasında, ev ısıtmasında, depo ısıtmasında, iş yeri ısıtmasında, banyo ısıtmasında ve daha bir çok mekan ve alanın ısıtılmasında yerden ısıtma sistemleri kullanılmaktadır.

Banyoda Yerden Isıtma Sistemleri

Evlerde kullanılan banyolarda elektrikli yerden ısıtma sistemleri günümüzün modern yaşamına en çok uyan sistemlerden biridir. Lüks ve konforuna düşkün insanların özellikle tercih edebileceği bu ısıtma sistemi sayesinde banyolardan çıkmak zorlaşacak.

Banyoda kullanılan yerden ısıtma sistemlerinde elektrik sarfiyatı da bütçenizi koruyacak nitelikte olacaktır. Banyoyu kullanma ihtiyacı duyduğunuzda çalıştırıp işiniz bitince kapatacağınız yerden ısıtma sistemi ile elektrik sarfiyatını kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri evin bütün alanlarında kullanılması mümkün olabileceği gibi evin sadece belirli bölümlerinde de kullanılabilir. Banyo gibi özellikli alanların yerden ısıtmasını tercih edebileceğiniz gibi sürekli kullandığınız belirli alanların yerden ısıtmasını da elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile yapabilirsiniz.

Banyoda Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Banyolarda elektrikli yerden ısıtma püf noktaları hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır;

 1. Diğer alanlarda yapılan yerden ısıtma sistemleri ile benzer teknik ve özelliklerde yapılmaktadır. Ancak yerden ısıtma sistemleri banyoda yapılacaksa yer döşeme fayans olacağı için yapılacak olan yerden ısıtma sisteminin fayans döşemenin altından yapılması gerekmektedir.
 2. Banyolar diğer alanlara göre daha dar alanlar olduğu için yerden ısıtma sistemlerinde kullanılacak kablonun uzunluğu da kısa olacaktır.
 3. Isıtma kablosu fiyatları genel olarak uygun fiyatlarda satılsa da yerden ısıtma sistemi yapılacak alan büyüdükçe, kablonun maliyeti ve sistemin kurulumunda gerçekleştirilen işçilik maliyetleri de artmaktadır. Bu nedenle küçük alanlarda kullanılan kablonun kısa olması fiyatı düşürdüğü gibi alanın küçük olması işçilik masraflarını da düşürmektedir.
 4. Bu iki unsur yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatları üzerinde etkisi olan en önemli iki unsurdur. Sistemin kurulduğu alan ve kullanılan kablo ile diğer sistem malzemeleri ne kadar az tüketilirse elektrikli yerden ısıtma sisteminin maliyeti de o kadar düşmektedir.
 5. Yerden ısıtma sistemlerinde ister geniş alanlarda olsun ister dar alanlarda olsun sistemi en ideal fiyat ve uygun özelliklerde yaptırmak için www.ısıtmax.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Banyolarda elektrikli yerden ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Konut ve Villa Tipi Hamam Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız