Bebek Odasında Zemin Isıtma Nasıl Yapılır?

Bebek Odasında Zemin Isıtma Nasıl Yapılır?

27 Temmuz 2019 by in Genel

Bebek odalarında ısının eşit şekilde dağılması, ısı birikiminin olmaması, bebeğin konforlu ve sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için odanın her daim sıcak olması önemlidir. Kalorifer, radyatör, klima gibi ısıtma seçenekleri bulunsa da, hem enerji tasarrufu hem de doğru sıcaklık için zemin ısıtma sistemi daha uygundur.

Zemin Isıtma Sistemi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Zemin ısıtma sistemi, sonradan uygulanması zor bir sistemdir. Dolayısıyla evin inşası sürerken planlanması ve uygulanması gerekmektedir. Yere döşenecek ahşap veya taşın cinsine göre zemin altına uygulanacak olan boruların çapı, sayısı ve döşeme sıklığı da değişkenlik gösterecektir. Zemin ısıtma sisteminde, ahşap döşemelerin olunduğu alanların ısınma süreleri, beton zeminlere göre daha çabuktur. Dolayısıyla bebek odanızda ahşap zemin kullanmanız, odayı daha hızlı ısıtmanızı sağlayacaktır.

Bebek Odasında Zemin Isıtma Sisteminin Avantajları

Bebeğiniz yürüyüp koşmaya başladığında, odasında bulunan kalorifer petekleri onun için tehlikeli birer nesneye dönüşebilir. Çarpma ve yanma ihtimallerine karşı risk unsuru olan petekler yerine zemin ısıtma sistemi tercih etmeniz, bu riskleri önleyecektir. Hem de bu sayede kazandığınız alanı, ortamı dekore ederken kullanabilirsiniz.

Enerji tasarrufunun yanı sıra görsel açıdan da avantaj sağlayan zemin ısıtma sistemi, diğer sistemlere göre de daha ucuzdur. Düşük ısıyla yüksek ısınmanın elde edilmesi prensibi ile çalışan bu sistem, petek temizliği gibi bir işten de kurtulmanızı sağlar.

Elektrikli Zemin Isıtma Sistemi Nedir?

1980’den beri ülkemizde kullanım alanı bulan zemin ısıtma sistemi, elektrikli yerden ısıtma seçeneğine sahiptir. Elektrikli zemin ısıtma sisteminde, plastik köpük, alüminyum levha ve kablolar bulunmaktadır. Aynı prensiple uygulanan yöntem, büyük çaplı bir inşaat gerektirmez. Tüm oda, eşit şekilde ısınır. Bebek odasını ısıtmak için yerden elektrikli ısıtma sistemini de tercih edebilirsiniz.

Bebek odalarındaki ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart