Beton Kurutma ve Sertleştirme Amacıyla Isıtıcı Kablo Kullanımı

Beton Kurutma ve Sertleştirme Amacıyla Isıtıcı Kablo Kullanımı

27 Temmuz 2019 by in Genel

Beton Kurutma

Beton kurutma süresinin düşürülmesi tüm inşaat süresini azaltacaktır. Uygulamada, ısıtma kabloları direk olarak betonun içine gömülürler. Kablolar, donmayı önler ve betonun sertleşmesini hızlandırır.

Dondurucu soğukta bile kalıpları çıkarmak mümkün hale gelir. Sonraki inşaat aşamalarında, ısıtma kablolarına bina iskeletinin efektif kuruması için tekrar enerji verilebilir. Üstelik bu şekilde şantiye binalarının ısınması da sağlanmış olur.

Hızlı beton kurumasının diğer bir avantajı, boya sürecinin farklı ısıtma yöntemlerine kıyasla erken başlamasıdır. Uygulamada kullanılan kablo tipi, çoğunlukla Isıtmax Concrete XLPE ‘dir. Birçok ülkede 10 W/m (230V) kapasiteli ısıtma kablolarına 400V gerilim uygulanarak 30 W/m güç üretilmektedir.

Beton kurutma ve sertleştirme amacıyla 85-135 W/m2 güç kullanılır. Kablo bağları ile hasır çeliğe sabitlenen ısıtma kabloları birbirleri üzerine gelmemeli ve plastik ya da yanıcı maddelerle temas etmemelidirler. Kablolar inşaat süresince tekrar kullanılabilir, işleri bitince beton dışında kalan soğuk uçlar kesilip atılır.

Beton kurutma ve sertleştirme amacıyla ısıtıcı kablo kullanımı hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Endüstriyel Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart