Beton Altı Elektrikli Yerden Isıtma Rahatlığı

Beton Altı Elektrikli Yerden Isıtma Rahatlığı

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Dört mevsim yaşanan ülkelerde ısınma her zaman öncelikli sorun olmuştur. Isınmayı konforlu hale getirmek ve uygun ısınma sistemlerini bulmak son derece önemlidir. Evlerde konfor ve rahatlığı sağlayan ısınma yöntemlerini bulmak adına ev ısıtma sistemleri geliştirilmektedir.

Evlerde Uygulanan Beton Altı Elektrikli Yerden Isıtma Yöntemleri

Isınma yöntemleri arasında doğalgaz, yerden ısınma, odun veya kömür gibi sistemler bulunmaktadır. Her ne kadar odun ve kömür ile uygulanan soba ve petek ısıtması eskide kalmış olsa da hala bu tip ısınma sistemleri eski tip binalarda kullanılmaktadır. Bunlara yenilik olarak doğalgaz ile ısınma yöntemi ortaya çıkmıştır. Doğalgaz ev ısınma sistemi açısından oldukça konforludur ancak bu yöntemde borusunun tıkanması, kombinin hava alabilecek bir yerde bulunması gibi riskler bulunur. Daha az risk ve daha çok konfor adına elektrikli yerden ısınma sistemi geliştirilmiştir. Bu sistem Avrupa’da 50 yıldır kullanılmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinin Türkiye’ye gelmesi uzun yıllar almıştır. Avrupa’da yaşayanların Türkiye’ye yerleşerek burada ev almaları ve evlerine yerden ısıtma sistemlerini kurmaya başlamaları ile bu sistemler ülkemizde yaygınlaşmaya başlamıştır.

Elektrikli Isınma Yöntemi

Evlerde ısınma yöntemleri arasında en konforlu ve güvenli olan yöntem elektrikli ısıtma sistemleri olmuştur. Ev içerisinde ısıyı yatay ve dikey olarak yayan yerden ısıtma sistemleri, homojen bir yalıtım sağlarlar. Binalarda kısa devreye uğradığında kısıt sistemi bulunması ile elektrikli ısınma sistemi devreden çıkacağı için üst düzeyde bir güvenlik sağlanır. Her zemine uygulanabilir olması yöntemin kullanılabilirliğini arttırmaktadır. Fayans, ahşap ve beton gibi her türlü zemine uygulanabilen sistem, banyo ve mutfakta da rahatlıkla kullanılabilir. Yalnızca her zeminin uygulanma sistemi, kabloların döşenme santimetresi açısından farklılık göstermektedir. Ayrıca ısıtma sistemi kurulumu yapılırken yalıtım sistemi kullanılması, ortamdaki sıcaklığın korumalı olarak hissedilmesini sağlayacaktır.

Elektrikli yerden ısıtma sistemi pek çok avantajı içinde barındırmaktadır. Öncelikle odanın kullanımı açısından genişlik sağlar. Evde bir soba veya petek bulunmadığı için rahat yaşam alanları sunar. Ev içerisinde is oluşumuna neden olmaz. Homojen ısı dağılımı söz konusu olduğu için sıcak soğuk algısı oluşturmaz. Termometre ile minimum ve maksimum ısı seviyesi belirlenerek kontrol sistemi oluşturulmaktadır. Bakım gerektirmeyeceği içinde rahat bir kullanım sağlar.

Beton altı elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet