Boru Hattı Isıtıcı Kablo Kullanımı

Boru Hattı Isıtıcı Kablo Kullanımı

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Don önleme amaçlı “boru hattı” ısıtma sistemi

Endüstriyel uzun hat ısıtmaya, sıvıların uzak mesafelere daha az maliyetle ve güvenli olarak taşınması için ihtiyaç duyulur.

Tipik uzun hat uygulamaları

  1. Üretim tesisleri arasındaki veya depolama ya da taşıma tesislerine yönelik nakil hatları.
  2. Tank çiftliklerinde ve açık deniz taşımacılığına yönelik iskelelerde donmayı önleme veya sıcaklık muhafazası.
  3. Filtreler, redler zincirleri v.b. üzerinde yoğunlaşmayı ve katılaşmayı önleme.

Uzun hat ısıtma sisteminin yokluğunda aşağıdaki problemler önemli çevresel ve mali kayıplara yol açabilir

  1. Sıvıların akışkanlığının azalması
  2. Gazların yoğuşması
  3. Büyük tehlikelere yol açabilen boru arızalarına sebep olacak sıvı donmaları

Uzun hat boru yüzey ısıtma sisteminin karmaşıklığı genellikle tek bir elektrik güç kaynağı noktasından beslenen uzun elektrik devrelerine olan ihtiyaçtan kaynaklanır. Uzun hat ısıtma uygulamalarının aşağıdaki gibi zorlukları vardır.

  1. Büyük boru çapları
  2. Hat boyunca olan yükseklik farklılıkları
  3. Uzaktan kontrol edilen konumlar
  4. Hat boyunca güç kaybı

Önceden yalıtılmış borularda aşağıdaki ilave zorluklar vardır.

  1. Kanalların hizalanması
  2. Boru birleşim noktalarında yalıtım eksikliği
  3. Kanallar boyunca uzun kabloların çekilmesi
  4. Bağlantı kitlerine ulaşılabilme zorluğu

ISITMAX Uzun Hat Isıtma Yönetim Sistemi

ISITMAX Esnek ISITMA sistemleri anahtar teslimi hizmetlere ilave olarak, uygun boru yüzey ısıtma teknolojileri, gelişmiş kontrol sistemleri teknolojileri ve uygulama alanı hizmetleri seçimlerini içeren, endüstri tarafından kabul görmüş geniş kapsamlı uzun hat ısıtma çözümlerini sunar.

Yüzey Isıtma Sistemi

  1. Elektrikli yüzey ısıtma kabloları; borular, silolar ve bağlantılı ekipmanlar üzerindeki termal yalıtım boyunca kaybolan sıcaklığın yerine geçen, akışkan olmayan sıvıların sıcaklıklarını muhafaza eden yüzey ısıtma kablolarıdır.
  2. Kontrol ve izleme çözümleri: Bir yüzey ısıtıcı boru boyunca sıvının sıcaklığının muhafazasına yardımcı olan sistemlerdir.
  3. Bileşenler ve aksesuarlar: Sonlandırma parçaları, cam elyaflı bant ve uyarı etiketleri gibi elektriksel bağlantılar gerçekleştirilirken kullanılan ve doğru montajı tamamlayan parçalardır.

Sisteme özel parçalar temin edebilir, mühendislik tasarım hizmeti verebilir ve hatta tüm sistemin montajını ve bakımını yapabiliriz. Gelişmiş yüzey ısıtma ürünlerimiz alan hizmetimiz ile birleştiğinde, optimum ısı yönetim sistemi (HMS) için stratejik olarak planlanmış ve uygulanmış entegre bir çözüm elde edersiniz. Yüzey ısıtma sistemi tasarımının ve montajının yönetimini ve tatbikatını tüm yönleriyle gerçekleştirerek, proje ekibinize tek bir arayüz sunuyoruz.

Boru hattı ısıtıcı kablo kullanımı hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Boru Isıtma Sistemleri – Heat Trace uygulamalarımıza bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız