Boru ve Vana Isıtma Sistemleri

Varil tiplerine göre ısıtma sistemleri

Endüstriyel alanlar başta olmak üzere pek çok farklı yerde boru ve vanaların ısıtılma sistemleri önemli bir ihtiyaçtır. Boru hatlarının ısıtılması, donmaların önüne geçilmesi ve ısı takibinin başarı ile yapılması gerekir. Isıtmax Boru ve Vana Isıtma Sistemleri, pek çok kuruluşa sistemlerini (heat trace) entegre ediyor.

Akışkan malzeme transferi sırasında söz konusu materyallerin akışkanlıklarının bozulmaması ve donma tehlikelerinin yaşanmaması son derece önemlidir. İşletmenin yarattığı değer ve ürettiği ürünler de bu çerçevede değerlendirilir. Akışkanların yer aldığı boruların ısı kaybetmemesi ve istenen sıcaklıklarda tutulması, ısıtıcı kablolar ile mümkündür.

Boru ve Vana Isıtma Sistemleri ve Isıtıcı Kablo Kullanımı

Son yıllarda endüstriyel tesislerde elektrikli ısıtıcı kablo kullanımlarının yoğunlaştığı, buhar ve sıcak su kullanılan sistemlerin azaldığı fark edilebilir. Burada dikkat çeken unsur, söz konusu kabloların güvenli olması ve farklı güçlere göre enerji verimliliğinin sağlanmasıdır. Aynı zamanda bu sistemler, kolay kontrol edilebildiği için bir adım öne çıkarlar.

Kurulum maliyetleri çok düşük olan ısıtıcı kablo sistemleri, bu sistemlere ait otomasyonlar ve her türlü kontrol mekanizması rahatlıkla adapte edilebilir biçimdedir.

Kendini Sınırlayan (Self Limiting) Kablolar

Bu sistemler çerçevesinde en çok göze çarpan, kendini sınırlayan kabloların kullanılmasıdır. Çünkü bu kablolar özellikle aşırı ısınma gibi kontrolden çıkıp felaket yaratabilen sıkıntıların oluşmasını engelledikleri için tercih edilirler.

Seri Dirençli Isıtıcı Kablolar

Uzun yıllar kullanılabilen ve çok yüksek sıcaklıklara dayanabilen bu kablolar, çeşitli kuruluşların sistemleri içinde değerlendirilebilirler. Isıtıcı kablolar için bakıma gerek kalmaması, sistem ve enerji kontrolünün çok kolay olması gibi konular nedeniyle tercih edilirler. Enerji sarfiyatının kontrol edilerek azaltılması işletmelerin maliyetlerini azaltacağını için bu sistemler büyük bir avantajdır.

Boru ve vana ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Endüstriyel Boru Isıtma Sistemleri sayfamıza bakabilirsiniz.

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart