Buhar Odası İmalatı

Buhar Odası İmalatı

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yazının içeriği

Sauna ve hamamların tamamlayıcısı olan buhar odaları, aynı zamanda kendine has tasarımıyla günümüzde evlere ve konaklama merkezlerine bile uygulanmaktadır. Başta hamam ve saunalar olmak üzere, insanların konforlu yaşam standardı için tüm yaşam alanlarına yapılmaktadır.

Buhar Odası İmalatı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda uzmanların yaptığı araştırmalarda, yapımına uygun bir şekilde tasarlanan buhar odalarının, sağlık açısından sayısız yararı olduğu ortaya çıkartılmıştır. Bu sebeple gerek işletmeler gerekse sağlık ve yaşam konforlarına önem veren bireyler buhar odası tasarımı yaptırarak, yaşam alanlarını zenginleştirmekteler. Günümüzde birçok firma ülkemizde bu uygulama için hizmet vermektedir. Fakat birçok firma tam anlamıyla bu hizmeti yeterince verememektedir, bu alanda öncü firma olan ISITMAX, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışmalarını sürdürmektedir. Gelişen teknoloji ve gereksinimleri yakın takip eden, ISITMAX anahtar teslimi buhar odası imalatı yaparak, ülkemizin tüm bölgelerinde hizmet kalitesini yükseltmektedir. İşletmeler için çözümleyici projeler sunduğu gibi, aynı zamanda insanların konforu ve rahatlığını göz önünde bulundurarak imalat ve montajını gerçekleştirmektedir.

Buhar Odası İmalatı Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi, bu sektör içine farklı fiyatlandırma çizelgesi uygulanmaktadır. Genel olarak meslek sektörlerinde her nasıl kullanılacak malzeme ve işçilik tutarına bağlı olarak, fiyat aralığı çıkarılmakta ise bu hizmet içinde aynı şekilde fiyat çıkarılmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak buhar odası fiyatları projenin farklılığına ve müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Fiyat belirlenmesinde özellikle bazı kriterler göz önüne alınmaktadır, bu kriterler arasında kullanılacak yapı ürünleri büyük önem taşımaktadır. Başlıca buhar odası yapım malzemeleri olarak, seramik, cam mozaik kullanımı, doğal mermer kullanımı ve PVC lambriler çoğunluk olarak yer almaktadır. Aynı zamanda buhar makinesi ve ısıtıcı gibi özel donanımlar, fiyat analizinde en önemli faktörlerdir.

Buhar Odası İmalatı Yapılan Alanlar

Geçmiş dönemlerde sadece işletmeler tarafından, müşterilerine hizmet amacıyla yaptırılan buhar odaları, günümüzde birçok kişi tarafından evlere bile yaptırılmaktadır. Genel olarak bakıldığında bu uygulama, yaşam alanlarının farklı yerlerinde tercih edilmektedir. Özellikle buhar odası kullanım alanları olarak; otel, hamam, sauna, spa merkezleri, spor salonları, villalar ve tüm konaklama yerlerine yapılmaktadır. Sağlık açısından spor sonrası buhar odasında bulunan insan, gerçek anlamda yaptığı sporun faydasını görecektir. Buharlı odanın faydalarını sıralayacak olursak sıhhat açısından büyük yararları vardır. Spor sonrası buhar odasında bulunmak, vücudun terleme sonrası zararlı maddeleri ve toksinlerin dışarı atmasını sağlamaktadır. Diğer bir özellik ise, kişinin buharlı ortamda bulunmasından dolayı kan akışı daha fazla hızlanır ve kan akış hızı düzene girer. Özellikle spor yaptıktan sonra kaslarda biriken laktik asitler, oksijen almasıyla parçalanmaktadır. Bu bağlamda kanıtlanan deneysel çalışmalara bakıldığında, sağlıklı bir yaşam için buhar odalarının önemi tartışmasız çok önemli bir konumdadır.

Ülkemizde En Çok Buhar Odası Tercih Eden Kentlerimiz

Türkiye’de geçmiş yıllarda sadece belirli alanlarda bulunan buhar odaları, içinde bulunduğumuz dönemlerde artık evlerin içinde bile yer almaktadır. Bunun başlıca nedenlerine bakıldığında, farklı ürünlerin ortaya çıkmasıyla birçok hizmetin artmasına olanak vermektedir. Ülkemizde özellikle Antalya buhar odası imalatı sıklıkla tercih edilen kentlerimizden biridir. Antalya başta olmak üzere, birçok büyük ve küçük kentimiz bu alanda bu hizmeti çoğunlukla almaktadır. Özellikle Antalya ve diğer illerimizde hamam ve sauna salonlarında ekstradan buhar odaları yaptırılarak, yerli ve yabancı tüm turistlere konforlu bir ortam sunulmaktadır. Türk hamam kültürünün toplumumuzda ki yeri tartışmasız en üst düzeydedir. Hamam kültürünün yanı sıra, artık Osmanlı hamamlarında bile buhar odası modelleri uygulanarak, daha zengin ve konforlu bir ortam tasarlanmaktadır. Yurdumuzda uzun yıllardır hamam imalatı, sauna imalatı ve özellikle buhar odası imalatı yapan ISITMAX Türkiye’nin tüm bölgelerine bu alanda kesintisiz hizmet vermektedir. Bilindiği üzere bu gibi hizmetlerin kesinlikle konusundan uzman ekiple ve profesyonel bir firmayla yapılması gereklidir. ISITMAX bünyesinde bulundurduğu tecrübeli ve bilgi donanımlı personeli ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Sadece büyük kentlerde değil aynı zamanda ülkemizin en ücra bölgelerine kadar yapmış olduğu projeleri götürmektedir.

En İyi Buhar Odası İmalatı Yapan Firmalar

Son yıllarda ülkemizde hemen hemen her sektörde farklı hizmetler ve ürünler ortaya çıkmaktadır. Öncelikle gelişen ileri teknoloji ve makineleşme sayesinde, farklı hizmetlerin verilmesinde büyük kolaylıklar yaratmaktadır. Her sektöre özgün, rekabet ve hizmet kalitesi olduğu gibi buhar odası yapımı içinde, birbirinden farklı hizmet yelpazesi bulunmaktadır. Türkiye’de 1995 yılından günümüze kadar asla kalitesinden ve işçiliğinden ödün vermeden, hizmet sunan ISITMAX, bu sektörde lider firma konumundadır. Yapmış olduğu sayısız referanslarıyla, sauna imalatı, havuz imalatı, hamam imalatı ve buhar odası imalatı firması olarak profesyonel yapıya sahiptir. Özel yaşam alanları ve kurumsal işletmelere hizmet sunan ISITMAX yurdumuzda özellikle turizm bölgelerine, ülkemizin hamam kültürünü yansıtan uygulamalar geliştirmektedir. Müşterilerinin özellikle ISITMAX firmasını tercih etme sebepleri arasında, imalatı yapılan tüm malzeme ve ürünlerin kendi bünyesinde barındırmasından dolayıdır. Buhar odası tasarımı için, tüm kullanım gereçlerini bünyesinde bulundurarak, müşterilerinin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Sizde hayalini kurduğunuz buhar odasına kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Gerek konaklayacağınız yer için gerekse işletmesini yaptığınız mekan için, en iyi buhar odası tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet