Çatı Asma Tavan Isıtma Sistemleri

Çatı Isıtma Sistemleri

Çatı Asma Tavan Isıtma Sistemleri

Elektrikli ısıtma sistemleri birçok alanda kullanılan sistemlerindendir. Bu ısıtma sistemi hem kaliteli, hem güvenli, hem de konforlu bir ısınma ağına sahip olmanız için en çok tercih edilen sistemlerin başında gelir. İş yeri, ofis, ev, hamam, stadyum ve daha birçok alanda kullanılan ısıtma sistemleri, çatı ve asma tavan ısıtmasında da kullanılmaktadır. Elektrikli ısı kabloları sayesinde ısıtılan asma tavan ve çatılar, bu sistem sayesinde birçok problemden de kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Çatı ve Asma Tavan Isıtma Sistemleri Gerekli Mi?

Çatılarda biriken kar ve oluşan buzlanmaları, buz sarkıtlarını önlemek için ısıtma sistemleri gereklidir. Bu sistemler soğuk havalarda oldukça işinize yarayacak olan sistemlerdir. Özellikle oluklarda biriken yağış sularının soğuk hava ile birlikte donmasına karşı bir sistem olan çatı ısıtma sistemleri, soğukların aşırı olarak kendini göstermiş olduğu bölgelerde gereklidir. Can ve mal kaybını önleyen bir sistem olan çatı ısıtma sistemi, kullanan kişi ve firmaların oldukça memnun olduğu sistemler arasında yerini almaktadır.

Çatı Isıtma Sistemlerinin Faydaları

Çatı ısıtma sistemi hem kişiye hem de kullanılan binaya büyük fayda sağlamaktadır. Aşırı kar yağışı yaşandığı dönemlerde aktif hale getirilen çatı ısıtma sistemi, çatıda biriken kar ve buzların erimesini sağlamaktadır. Bu sayede biriken karın ağırlığı ile çatı çökmeleri, bina hasarları gibi durumların önüne geçilmektedir. Bunun yanı sıra buz sarkıtlarının etrafa ölüm tehlikesi saçması da bu sistem sayesinde önlenmektedir. Binanın ilgili bölümlerinde yaşanabilecek olan malzeme hasarlarının da ısıtma sistemi ile önüne geçilmektedir.

TicimaxOptimize

Çatı Isıtma Sistemi Nasıl Uygulanır?

Asma tavan ısıtma sistemi ve çatı ısıtma sistemleri oldukça kolay uygulanan sistemlerdir. Çatılarda özellikle oluk ve su çıkışlarının olduğu bölgelere döşenen elektrikli ısıtma sistemleri, özel bir malzeme ile bu alanlara sabitlenmektedir. Bu tutucu malzemeler, ısıtıcı kabloların çatıda uygulanan bölgelerde sabit kalmasını ve kopma gibi durumlar yaşanmamasını sağlamaktadır. Uzman ekipler tarafından kolay bir şekilde monte edilen bu sistemler, can ve mal kaybının yaşanmasını önlemektedir. Çatı boyunca, oluklarda ve çatı kenarlarında kullanılan elektrikli ısı sistemleri, buralarda biriken karın erimesini ve suyun donmamasını sağlamaktadır.

Çatı asma tavan ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Konut Tipi Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız