Çatı Isıtma Oluk Montajı Nasıl Yapılır?

Çatı Isıtma Oluk Montajı Nasıl Yapılır?

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Soğuk kış aylarında çatılarda oluşan saçaklanmanın ve olukların buz tutmasının önüne geçmek için yapılan çatı ısıtma oluk montajında sistem otomatik olarak çalışır ve her türlü hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Binanın zarar görmesini ve çatıda biriken kar ve buz kütlelerinin tehlike oluşturmasının da önüne geçen kar ve buz önleme sistemi, maliyet açısından da oldukça hesaplıdır. Çatıya döşenen rezistans kabloları sayesinde harekete geçen sistemde aynı zamanda durağan suların iç duvarları aşarak döşemeleri kullanılamaz hale getirmesinin de önüne geçilir.

Çatılardaki Karlar Eritilerek Güvenli Ortam Oluşturulur

Kış aylarında çatılarda yoğun kar yağışı sonrasında oluşan karlanma ve buzlanmanın yarattığı tehlikeleri ortadan kaldırmak amacı ile üretilen çatı ısıtma oluk montajı usta ellerde titizlikle yapılıyor. Çatıların dışında binanın diğer alanlarına da zarar veren karlanma ve buzlanmanın engellenmesi ile birlikte hem bina ömrü uzatılıyor hem de yaşanacak tehlikelerin önüne geçilmiş olunuyor. Çatı oluklarının dışında tahliye boruları, kritik çatı kenarları ve düz çatıların sifonlu drenaj sistemlerinde kurulan çatı ısıtma oluk sistemi, çatıda bulunan durgun suyun iç duvarları aşarak döşemelere zarar vermesini de önler.

Kolay Kurulumla Evladiyelik Kullanım

Çeşitli aparatlarla rezitans kablolar, rezitans filesi içinde sağlam biçimde çatı oluklarına döşenir. Isı sensörleri ve dijital ısı kontrol paneli ile desteklenen sistem her türlü hava koşuluna karşı dayanıklılık sağlar. Çatı ısıtma oluk sisteminde öncelikli olarak sensörler aracılığı ile nem ve düşük ısı tespit edilir. Yapılan tespit sonrasında sistem kontrol ünitesini evreye sokarak, regüleli ısıtma kablolarına akım gönderir, böylelikle çatıdaki kar ve buz oluşumunun önüne geçilmiş olur. Çatı oluk ısıtma sisteminin kurulması işlemi oldukça basit ve zaman açısından da hızlı uygulanan bir montaj şeklidir.

Çatıdaki tahliye boruları sürekli su akışının yaşanması nedeniyle buz tutmadığı için saçak oluşturmaz. Böylelikle çatıda karlanma ve buzlanma nedeniyle oluşacak tehlikelerin önüne geçilmiş olur. Binaların güvenliği ve sağlığı için soğuk kış aylarının yaşandığı bölgelerde uygulanması gereken bu sistemin maliyeti de son derece düşüktür.

Çatı ısıtma ve oluk montajı hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluklarda Isıtma Kar Buz Önleme Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız