Çatı Isıtma Sisteminin Avantajları

Kar eritme ve çatılarda oluk ısıtma sistemlerinde kullanılan ısıtma kablosu fiyatları, sistemin uygulanacağı alana, alanın durumuna ve genişliğine göre değişkenlik gösterir. Kış aylarında çatılarda biriken karın ve oluşan buzlanmanın engellenmesi için en etkili yöntem olan elektrikli ısıtma, oluklara da uygulanmaktadır. Boruların çatlamasını önleyen, düzenli su akışını sağlayarak çatının kış aylarında zarar görmesinin önüne geçen sistem, maliyeti düşük bir seçenektir.

Kar ve Buz Eritme Sistemleri Ne İşe Yarar?

Çatının kenarlarına veya oluklara uygulanabilen elektrikli sistemde, borular ve çatı korunmuş olunur. Çatıda herhangi bir ağırlık oluşmaz, sızıntılar meydana gelmez, biriken su donmayan borular ile kolaylıkla dışa atılır. Çatı ısıtma elektrik sarfiyatı anlamında da kazançlıdır çünkü sistem az enerji harcar. Akıllı sistem, sıcaklık değişimlerini kendisi algılar ve boş yere çalışmaz. Sistemin kurulumunda gerekli olan rezistans kabloları, fileler, kontrol panosu ve ısı sensörleri, uygulayıcı firma tarafından tedarik edilir. Size yalnızca keyfini çıkarmak düşer.

Nasıl Çalışırlar ve Nerede Kullanılırlar?

Düşük ısı koşullarında anında harekete geçip buzlanma başlamadan aktif olan sistem, ısıtma kablolarını devreye sokar. Ardından bölge ısıtılır, kar birikmesi önlenir, buzlanma oluşmaz. Eğer nem oranı yükselir ve sıcaklık artarsa, elektrikli sistem çalışmayı durdurur. Benzer sistemlerin yolları ısıtmak ve zemini ısıtmak için kullanılan çeşitleri de vardır. Yerden ısıtma sistemleri m2 fiyatları ise tıpkı çatı ve oluk ısıtma yöntemlerinde olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Çalışma prensipleri aynı olan elektrikli ısıtma sistemleri ile binanızı kış mevsiminin olumsuz sonuçlarından koruyabilirsiniz. Ekstra çatı bakım ve onarım, badana masrafı yapmamış, borularınızı uzun süre sağlıklı tutmuş olursunuz. Bu sistemin, bütün çatılara uygulanması mümkündür. Kış aylarında çatı kenarlarında oluşan sarkıtların da önüne geçen elektrikli ısıtma sistemi, her anlamda fayda sağlar. Konutlarda, apartmanlarda, okul ve kamu binalarında, çatı kenarlarında, oluklarda, borularda kolaylıkla uygulanabilir. Başta maliyetli gibi gözükse de, uzun vadede kısacağınız masraflar ile size oldukça fazla kazanç sağlar. Kışın olumsuz koşullarını düşünmeksizin, elektrikli ısıtma sistemleri ile evinizde konfor içinde oturabilirsiniz.

Çatı ısıtma sistemlerinin avantajları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma Kar Buz Önleme Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet