Çatı Isıtma Sistemleri ve Çatı Koruması

Çatı Isıtma Sistemleri ve Çatı Koruması

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Soğuk kış aylarında çatıda biriken yağmur suları ve kar yağışı bina sağlığını tehlikeye atarak sızmalara ve binanın çürümesine neden olur. Zaman zaman çatılarda buzlanmalardan kaynaklanan donmalar ve saçak oluşumları da bina çevresinde bulunanlara hayati tehlike yaşattığından çoğu bina sakini çatılarına ısıtma sistemi kurdurtmaktadır. Çatı ısıtma sistemleri tüm saydığımız bu özelliklerin yanında binaya soğuk hava girmesini engelleyerek ısı izolasyonunda oldukça önemli bir yere sahip olur.

Kış Aylarında Kar Kütlelerinden Korunmanın Yolu

Sert geçen kış aylarında binanın korunması için alınması gereken tedbirlerin başında çatı ısıtma sistemleri gelir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan yeni uygulamalarda çok büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Yağmur ve kar sularının çatıda birikmesi hatta buz tutması sonucunda nemlenen duvarlar binada yorgunluk yaratıp binanın ömrünün azalmasına neden olur. Akan çatı sorunları nedeniyle üst katlarda oturan ev sahiplerinin çektiği çileyi de hesaba katarsak çatılardaki bu sorunların giderilmesinde çatı ısı sistemlerinin devreye sokulması son derece faydalı oluyor.

Çatınızın Sağlığı İçin Çatı Isıtma Sistemi

Çatı ısıtma sistemlerinin başında rezistans kablo sistemi en mantıklı ve en elverişli ısıtma sistemidir. Kurulumu kolay olduğu kadar etkisi de kuvvetli olan bu uygulama ile hem binanız hem de cebiniz ısınır. Maliyeti düşük olan çatı ısıtma sistemi, çatı oluklarından tutun da en uç oluk kenarlarına kadar döşenebildiğinden kar birikmesinden saçaklanmaya kadar hiç bir su birikintisine izin verilmez.

Otomatik ısı sensörleri sayesinde büyük kolaylık sağlayan çatı ısıtma sistemi, borulardaki donmaları engeller. Çatılarda bulunan su depolarının patlamasına engel olan sistem ısı izolasyonunu da sağlar. Soğuk havanın çatıdan içeri girmesine engel olan sistem, binaların çatılarında nemden dolayı oluşan kararmalar ve yosunlaşmaları da önler.

Çatı ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Konut Tipi Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/bodrum-villa-beton-alti-elektrikli-yerden-isitma-rahatligi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız