Çatı Kar Yükü ısıtma

Çatı Kar Yükü ısıtma

 216,00 +kdv

Teknik destek alın

Endüstriyel yapıların kar yükü problemlerini önleme amaçlı ısıtma sistemidir. Seçim yaparak sipariş verebilir yada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturun

Seçimlerinize göre fiyatlar anlık olarak değişecektir. Seçenekler sayfanın açıklama kısmında detaylandırılmıştır. Firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 • Metal Kenet Sayısı ( Kablo Metrajı ) *

  Isıtma yapılacak alanda bulunan her kenette, kenete paralel 1 sıra ısıtma kablosu kullanılmaktadır. Müşteri temsilcisi ile birlikte projenizin fiyatlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Sıcaklık Kontrolü *

  Sayfamızın açıklama kısmında seçim yapabilmeniz için detay verilmiştir.

 • Dağıtım Panosu *  2.540,00

  Çatı yüzeyinde dış ortama uygun besleme dağıtım buatları kullanılmaktadır. Her 75 metre ısıtma kablosu için bir pano kullanılmalıdır. Yukarıda hesapladığınız toplam kablo metrajına göre ihtiyacınız olan buat sayısını rakam olarak giriniz.

 • Montaj *

  Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz.

Birim Fiyat

Seçimleriniz

Toplam Fiyat

Çatı Yüzeyi Kar Yükü Problemleri

Yıl içinde yoğun kış şartları nedeniyle üretimin durmasının önüne geçmek, kar yükünün yapısal hasar vermesine engel olmak ve yenilikçi çözümlerle katma değerli projeler yaratmak için kar yükü önleme amaçlı çatı ısıtma sistemleri tasarlanmıştır.

Isıtmax; Endüstriyel çatılar için 1995 yılından beri ürettiği ve bir çok ülkede başarıyla çalışmaya devam 2 disiplini birleştirmiştir. Geniş alanlarda kar buz eritme sistemleri ( rampa, otopark, tünel vb geniş alanlarda kullanılan ısıtma sistemlerimizin kontrol ve otomasyon sistemleri ) ile endüstriyel boru ısıtma heat trace sistemleri ( Tehlikeli ortamlarda, hassas boru ısı izleme çözümlerine yönelik ısıtma kabloları imalatı ). Bu iki disiplindeki “geniş alanlarda ısıtma otomasyonu” ve “yüksek teknoloji ile üretilen ısıtma kabloları” tecrübemiz “Hata Payının Olmadığı” endüstriyel çatılar için aşağıdaki konularda benzersiz ürün ve çözümler üretmemizi sağlamıştır.

 • Dış ortam koşullarından etkilenmeyen uzun çalışma ömrüne sahip ısıtma kabloları
 • Yüksek ısı çıkışları ile bulunduğu ortamda kar ve buzlanmayı engelleyen ısıtma sistemleri
 • Çatı tipleri ve kullanım alanlarına özel imal edilmiş bağlantı aksesuarları ile birlikte eksiksiz ürün gamı
 • Geniş alan ısıtmasına uygun projelendirme, mühendislik, montaj ve bakım kabiliyeti
 • Yüksek elektrik gücünü ve hataya yer olmayan çatılarda kontrol/otomasyon altyapı ve teknolojisini yönetme tecrübesi

Özellikler

 • 2022 yılı kışında ( Gaziantep, Konya, İstanbul vb ) gözlemlendiği gibi fabrika, hangar çatıları gibi metal konstrüksiyonlu kenet çatılı yapılarda kar yükü ciddi sorunları beraberinde getirmeye başlamıştır.
 • Düşük eğimli, geniş açıklığa sahip ticari yapıların öngörülemeyen kar yükü problemlerine çözüm getirmek için tasarlanmıştır.
 • Çatı yüzeyi sandwich panel kenet noktalarına özel aksesuarlar ile projeye bağlı olarak belirli yoğunlukta ısıtma kablolarının montajlanmasından oluşur.
 • Çatı yüzeyinde kar yükü amaçlı ısıtma uygulaması temelde iki disiplinde yapılır.
 • Risk alanları belirlenerek yoğun ısıtma yapmak ( örnek : m2’de 350Watt – ort. 10-12 m kablo kullanımı )
 • Kablo yoğunluğu azaltılarak tüm zemini ısıtmak ( örnek: m2’de 80Watt – ort. 2.5m kablo kullanımı )
 • Her iki uygulama çeşidi de kar yükünden tamamen temizlenmiş alanlar yaratmak için değil, öngörülemeyen ve risk oluşturan miktarda kar yükünü eriterek tahliye etmektir.
 • Isıtmax; yakın zamanda deneyimlediğiniz kar yükü sorunlarınıza etkili çözümler sunmak için eksiksiz ürün programı ve tecrübeye sahiptir.
 • Çatı ısıtma referanslarımızı sizlerle paylaşmak isteriz.
 • İlgili ürün : Çatı kar yükü sorunları 
 • İlgili ürün: Proje bazlı çatı ısıtma teklifi

Isıtma Sistemi Bileşenleri

Isıtma Kabloları

Kar yükü problemlerinin verebileceği zararlar düşünüldüğünde alınacak önlemlerin maliyeti her ne kadar önemsiz gibi görünsede, ısıtılacak alanın büyüklüğü maliyetlerin yükselerek karşılanamayacak boyutlara gelmesine sebebiyet verebilir. Mühendislik açısından en doğru malzeme ile uzun tasarım ömrüne sahip ısıtma kabloları kullanmaya özen gösteriyoruz. Bunun sonucu olarak karşımıza iki önemli kablo türü çıkmaktadır.

HMax: 

 • Sahada Kesilebilir
 • İstenilen uzunlukta kullanılabilir
 • Kablolar üst üste gelse bile aşırı ısınmaz
 • Harici sıcaklık regulatörüne ve kontrol panosuna gerek yoktur ( Max.16A )
 • Birim kablo imalat maliyeti yüksektir.

T2MaxPro: 

 • Fabrikasyon sonlandırmalı olarak gelir, kesilemez.
 • Belirli uzunluklarda önceden hazırlanmıştır.
 • Kablolar üst üste gelir ise aşırı ısınmaya bağlı bozulmalar oluşabilir.
 • Harici sıcaklık regulatörü ve kontrol panosuna ihtiyaç duyar.
 • Birim kablo imalat maliyeti düşüktür.

Kontrol Ekipmanları 

Kontrol Panosu

Saçak yüzeyine yerleştirilen ısıtma kabloları, buat bağlantısı ile kontrol panosuna gitmeye müsaittir. Panonuz sistemi kontrol etmeniz için gerekli olan Sıcaklık regulatörü ve ısı sensörü ile donatılmıştır. Seçilen kablo metrajına uygun kontrol panosu tüm bağlantıları yapılmış halde siparişinize eklenecektir.

Sıcaklık Kontrolü : Çatı ısıtma sisteminizin termostat ve sensör ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada farklı kontrol üniteleri öne çıkmaktadır.

 1. Ekoline Serisi Kontrol Panosu: Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat ve sıcaklık sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde sistem çalışır, +3C’nin üzerine çıkınca kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 2. Proline Serisi Kontrol Panosu: Hava sıfır derecenin altında bile olsa buzlanma olmayabilir. Bu durumda ısıtıcılar boşa çalışacaktır. Bunu önlemek için sıcaklık sensörüne extra nem sensörü eklenir. Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat,  sıcaklık sensörü ve harici nem sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde ve nem sensörü yağış algıladığında sistem çalışır, sıcaklık veya nem sensörü birlikte uygun değerler sunduğunda sistem kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. Maxline Serisi Kontrol Panosu: Proline serisi kontrol panosu ile aynı özelliklere sahiptir. Panoda kullanılan sıcaklık regulatörü ve sensörler EBERLE markadır. Eberle, sıcaklık regulatörü, sıcaklık sensörü, nem sensörü birlikte set olarak gelmektedir.

Montaj: Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Şehir dışı uygulamalar için bayilerimiz ile iletişime geçilerek keşif ve montaj bilgisi alınması gerekebilir.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

  1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
  2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
  3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Satın aldığınız ürün bağlantıları yapılmış olarak montaja hazır gönderilmektedir. Bununla beraber kalifiye bir elektrikçi olmadan enerji bağlantılarını yapmamanızı tavsiye ederiz.

Not : RoofMax serisi çatı ısıtma ürünlerimiz birlikte kullanılmaya uygun ürünlerdir. Satın aldığınız ürün içinde gelen kontrol panosuna farklı bir RoofMax serisi ürünümüzü bağlayabilirsiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba,
  Çatı Kar Yükü ısıtma
  Ürünümüz ile ilgili size destek vermemi ister misiniz?