Çatı ve Oluk Isıtma Sistemi Hakkında Her Şey

Çatı ve Oluk Isıtma Sistemi Hakkında Her Şey

28 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Çatı ve oluk ısıtma sistemi daha çok kış aylarına gelindiğinde ihtiyaç duyulan bir ısıtma sistemidir. Bu sistemler, çatılarda ve saçaklarda oluşan buzları ve karları eritmeyi amaçlayarak, çatının soğuktan zarar görmesini engeller. Çatının yüzey kısmında, yağmur sularının çatıdan indiği kısımlara yapılan çatı ve oluk ısıtma sistemleri, soğuk havalarda çatıların korunmasını ve ısı tasarrufu sağlayan akıllı sistemlerdir.

Soğuk havalarda yağmur yağdıktan sonra buzlanma riskinin olması, çatı ve oluk ısıtma sistemlerinin, yağmurun çatıdan indiği kısımlara yapılmasını gerektirir. Çatının oluk bölgelerinde oluşabilecek buzlanma ya da birikmeler, bu sistemler sayesinde kolayca önlenebilir. Çatı ısıtma konusundaki temel amaç; çatıda oluşabilecek buz saçaklarına, kar birikimine, buzlanmaya ya da aşır yağmur nedeniyle tıkanıklıklara karşı önlem almaktır. Bu tip sorunların hem insan sağlığına hem de işletmedeki üretime çok büyük zararları vardır.

Çatı ve Oluk Isıtma Sistemi Ne İşe Yarar?

Günümüzde çatı ve oluk ısıtma sistemleri genellikle endüstriyel alanlarda, etkili bir ısıtma sistemi olarak kullanılıyor. Endüstriyel alanlarda ısıtma sistemlerinin bu kadar çok kullanılmasının nedeni; boya yapımı, asfalt yapımı, endüstriyel yağ yağımı ve pek çok farklı malzemelerin yapımı sırasında, hava şartlarından etkilenen çatıda buz birikmesi sonucu, çatının çökmesi ve fabrikanın zarar görmesi ihtimalidir. Ayrıca çatıların uç kısımlarında buz saçakları oluşması nedeniyle buzlar işçilerin üstüne düşerek ciddi sağlık sorunları oluşabilir. Bu durum tüm imalatın durmasına neden olabileceğinden oluk ve çatı ısıtma sistemleri daha çok endüstriyel alanlar olmak üzere pek çok yerde kullanılmaktadır.

ISITMAX ısıtıcı sistemleri, oluk ve çatı ısıtma konusunda edindiği tecrübeler ışığında müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunmayı amaçlar. Kış aylarında hem endüstriyel alanlarda hem de konutlarda yaşanan buzlanma sorunları, sağlık ve iş verimi açısından kötü sonuçlara neden olabileceğinden, oluk ve çatı ısıtma sistemlerine büyük talep vardır. Bu sistem hakkında bilgi almak için telefonla bizi arayabilir ya da internet sitemizi ziyaret ederek ürün ve hizmetlerimize bakabilirsiniz.

Çatı ve oluk ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/cati-oluk-isitma-sistemi-hakkinda-her-sey/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet