Çatı oluk ısıtma sistemi

Kış aylarında özellikle kar ve buzu eritmek amacı ile kullanılan çatı oluk ısıtma sistemleri sizi kış aylarında çatı ve oluk arasından oluşabilecek sızıntılara karşı koruyacak ve çatılarınızda oluşacak kar birikintilerinin önüne geçmiş olacaktır. Çatı oluk ısıtma sistemi kullanımında esas amaç çatılarda biriken karı bir an önce temizleyerek donmanın önüne geçmeyi sağlamaktır.

Isıtma Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Isıtma sistemleri çatılarda kullanıldığı gibi pek çok farklı alanlarda da kullanıcılara büyük faydalar sağlar. Aynı ısıtma sistemini zemin döşemeye de uygulayarak akılcı çözümler elde edilebilir. Örneğin:

 1. Asfalt yolların ısıtması
 2. Ev zeminleri ısıtma
 3. Cami zeminleri ısıtma
 4. Çim sahaların kar ve buz tutmasını önlemek amacı ile
 5. Kış bahçelerinde zemin ısıtması
 6. Beton kurutmak amacı ile ısıtma
 7. Rampaların kar ve buz tutmasını önleme
 8. Su borularında oluşabilecek donu önleme
 9. Toprak zemin ısıtması
 10. Ahır için ısıtma
 11. Kaldırımları zeminden ısıtma
 12. Duvardan ısıtma gibi pek çok alanda ısıtma sistemleri kullanılmaktadır.

Çatı Oluk Isıtma Sisteminin Faydaları

Çatı oluk ısıtma sistemi karlı ve buzlu havalarda çatınızda oluşabilecek hasarları önleyeceği için sizleri kış günlerinde büyük yükten kurtaracaktır. Kar yağışının yoğun olduğu günlerde çatılarda çok fazla kar birikimi oluşur. Daha sonra biriken bu kar, güneş ışınlarının etkisi ile erimeye başlar. Ancak akşam saatleri havanın ısınması ile beraber erimeye başlayan kar birikintisi bu kez dona çeker. Çatı ve oluklarınızda buzlanma nedeni ile saçaklarınızda kar bariyerleri ve buzul saçaklar oluşmaya başlar. Bu oluşan bariyerler kar suyunun akmasını engelleyip birikmesine neden olacağından kendine gidecek yer bulamayan kar suyu çatıdan giriş bulduğu anda bina içine doğru sızma yapacaktır. Oluşan bu sızma binanıza ciddi hasarlar verebilir.

Saçaklarda oluşan buz kütleleri sıcaklığın tekrar yükselmesi ile beraber erimeye başlayacaktır. Bu durumda ani sıcak ve soğuk havanın etkisi ile buzul saçaklar düşmeye başlar. Saçakların ani düşmesi araçlara zarar verebileceği gibi maalesef ciddi yaralanmalara neden olabilir. Ancak çatınıza yaptıracağınız ısıtma sistemi, sizleri tüm bu oluşabilecek kötü senaryolardan uzak tutacaktır.

Yerden ısıtma üzerine döşenebilen sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma Kar Buz Önleme Sistemlerimize bakabilirsiniz.

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart