Çatı ve Oluklarda Kar Buz Önleme Yöntemleri

Çatılarda Kar Buz Eritme Sistemleri

Kar buz önleme yöntemleri arasında gösterilebilecek olan kar buz eritme ve oluk ısıtma sistemleri, kış aylarında çatılardaki kar birikimini önler ve buzlanmanın önüne geçer. Çatıda olukların içerisine yerleştirilen ısıtıcı kablolarla sağlanan artılar, olası hasarların ve risklerin önüne geçer. Örneğin oluşan sarkıtların düşerek birine zarar vermesi önlenir ya da biriken suların ve eriyen buzların apartmana zarar vermesi, dış cephede hasara yol açması, akıntı ve sızıntı yapması önlenir.

Kar Buz Önleme Yöntemleri Ne İşe Yarar ve Nasıl Uygulanır?

Çatının kenarlarına yerleştirilen ısıtıcı borular ile çatıda kar ve buz birikimi önlenir. Ayrıca biriken sular da yine borular vasıtasıyla dışa aktarılır. Böylelikle kışın çatıda biriken malzemelerden borular tıkanmaz, sürekli olarak su akışı sağlanır. Az enerji harcayarak çalışan ve maliyet açısından ucuz olan kar eritme sistemi, hava koşullarını kendisi algılar. Akıllı sistemi ile harekete geçer, hava sıcakken ve nem yüksekken çalışmaz, böylelikle enerji tasarrufu sağlar. Sistem için rezistans kablolar, file, kontrol panosu, ısı sensörleri, montaj malzemeleri kullanılır. Çatınıza kar ve buz eritme sistemi uygulamasını yaparak, çatınızın ömrünü arttırabilirsiniz.

Buz Önleme Yöntemi Nasıl Çalışır?

Düşük ısıyı algılayan ve yüksek ısıda çalışmayı durduran sensörler, ihtiyaç anında sistemin açılmasını sağlar ve kablolar devreye girerek alan ısıtılır. Böylece buzlanma ve donma oluşmaz, karlar çatıda birikmez. Nem ve hava sıcaklığı arttığında sistem kendisini kapatır, ısı kesilir.

Kullanım Alanları

Oluklarda veya borularda devamlı su akışının sağlanması, kışın meydana gelen donmaların, donma sebebiyle oluşan boru çatlamalarının önlenmesi, binanın, kışın olumsuz etkilerinden korunması, yalıtımın ve çatının ömrünün uzaması için kar ve buz önleme yöntemleri çatılara uygulanır.

Oluk ısıtma ve kar eritme sistemleri, çatı kenarlarına, oluklara, tahliye borularına takılabilirler. Konutlarda ve kamu binalarında, tarihi ve ticari binalarda kullanılırlar. İleride çatıda oluşabilecek hasarlar, bu sistemlerden daha pahalıdır. İleriye dönük yatırım yapmak, her zaman için size kazanç sağlayacaktır. Çatınızda kar birikmesini, ısıtma sistemleri ile önleyerek, binanızın ve evinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Çatı ve oluklarda kar buz önleme sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet