Çatı Parapet ısıtma

Çatı Parapet ısıtma

 672,00 +kdv

Konut ve ticari yapıların parapet ve buz bariyeri alanlarında kar birikme önleme amaçlı ısıtma sistemidir. Seçim yaparak sipariş verebilir yada firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürününüzü Oluşturun

Ürününüzü Oluşturun

Seçimlerinize göre fiyatlar anlık olarak değişecektir. Seçenekler sayfanın açıklama kısmında detaylandırılmıştır. Firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 • 50cm Eninde ısıtma *

  Metal veya membran çatılarda farklı aksesuarlar ile 50cm eninde 10cm arayla döşenen kablolardan oluşur. Sistem birim fiyat olarak 1 mtul fiyatını otomatik girmiştir. Isıtma yapılacak parapet bölgesinin toplam alanını m2 cinsinden rakam olarak giriniz. Örnek. 30metre boyunda 50cm eninde ısıtılacak bir alan için seçim alanına 29 giriniz.

 • 100cm Eninde ısıtma *

  Metal veya membran çatılarda farklı aksesuarlar ile 100cm eninde 10cm arayla döşenen kablolardan oluşur. Sistem birim fiyat olarak 1 m2 fiyatını otomatik girmiştir. Isıtma yapılacak parapet bölgesinin toplam alanını m2 cinsinden rakam olarak giriniz. Örnek. 30metre boyunda 100cm eninde ısıtılacak bir alan için seçim alanına 29 giriniz.

 • Sıcaklık Kontrolü *

  Hmax serisi ısıtma kablolarımız sigortaya bağlı olarak sürekli enerjili olarak çalışmaya uygundur. Kablo sıcaklığını kendisi ortam sıcaklığına bağlı olarak düzenleyecektir. Bu beraberinde buzlanma olmayan zamanlardada akım çekeceği anlamına gelir. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak boşa kullanımı önlemek için kontrol seçeneklerini fiyata ekleyebilirsiniz.

 • Montaj *

  Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz.

Birim Fiyat

Seçimleriniz

Toplam Fiyat

Ürün Hakkında : Çatılarda kar buz önleme amaçlı ısıtma ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.isitmax.com/kar-eritme-cati-oluk-isitma/ adresimize bakabilirsiniz.  Bu sayfada montaja hazır olarak önceden hazırlanmış çatı kenarında ısıtma amaçlı ısıtma seti gösterilmektedir.

Villa, konut, ticari yapılar, kamu kurumlarının çatıları yada endüstriyel yapıların çatılarında kar buz önleme çözümleri çok çeşitli kullanım alanlarını kapsayabilir. Bu alanlardan çatı parapetleri aşağıdaki şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Estetik Görünüm: Çatıdaki eğimi gizlemek, gizli derelerin görüntüsünü önlemek yada korkuluk amaçlı çatı kenarında bir set oluşturmak için yapılırlar. Rüzgar yönü yada farklı değişkenlere bağlı olarak parapet alanları kar birikmesi ve buz bariyeri sorunlarının baş gösterdiği alanlar haline gelebilir. Bu noktalarda ısıtma yapılması yapısal hasarların önüne geçmek için önem arzetmektedir.

Yapısal Parapet Alanları: İki yapının birleşmesi, çok katmanlı yapılar yada çatı yüzeyinde yükselti oluşturan mimari üniteler ( pencere, havalandırma, çatıya çıkış vb ) kar birikmesinin yoğun gözlendiği alanlardır. Drenaj sorunları veya yapısal hasarların önüne geçmek için risk teşkil eden parapet alanları var ise ısıtma yapılması tavsiye edilir. Isıtma sistemi risk görülen alanlarda ısıtma kablolarının 50cm genişliğinde bir alana 8cm ( C-C ) aralıkla döşenmesinden oluşur. Metal kenetli çatılar yada membran yüzeyler için farklı montaj aksesuarları kullanılır. Kurulum detayları ürün broşürü ve kullanma klavuzlarında detaylıca gösterilmiştir.

Ürün Varyasyonlarının Seçilmesi

Isıtma Alanı: Uygulama yapılacak alanın belirlenmesi siparişinizde ihtiyaç duyacağınız kablo miktarını seçmek için gereklidir. Birbirinden bağımsız alanlar söz konusu ise toplam alan üzerinden sipariş veriniz ve firma ile iletişime geçerek ürünlerinizin montaja hazır olması için detay vermelisiniz.

Çatı Kaplaması: Metal yada membran yüzeye sahip çatılarda farklı montaj aksesuarları kullanılmaktadır.

Sıcaklık Kontrolü : Çatı ısıtma sisteminizin termostat ve sensör ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada farklı kontrol üniteleri öne çıkmaktadır.

 1. Ekoline Serisi Kontrol Panosu: Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat ve sıcaklık sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde sistem çalışır, +3C’nin üzerine çıkınca kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 2. Proline Serisi Kontrol Panosu: Hava sıfır derecenin altında bile olsa buzlanma olmayabilir. Bu durumda ısıtıcılar boşa çalışacaktır. Bunu önlemek için sıcaklık sensörüne extra nem sensörü eklenir. Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat,  sıcaklık sensörü ve harici nem sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde ve nem sensörü yağış algıladığında sistem çalışır, sıcaklık veya nem sensörü birlikte uygun değerler sunduğunda sistem kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. Maxline Serisi Kontrol Panosu: Proline serisi kontrol panosu ile aynı özelliklere sahiptir. Panoda kullanılan sıcaklık regulatörü ve sensörler EBERLE markadır. Eberle, sıcaklık regulatörü, sıcaklık sensörü, nem sensörü birlikte set olarak gelmektedir.

Montaj: Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Şehir dışı uygulamalar için bayilerimiz ile iletişime geçilerek keşif ve montaj bilgisi alınması gerekebilir.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

 1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
 2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
 3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Satın aldığınız ürün bağlantıları yapılmış olarak montaja hazır gönderilmektedir. Bununla beraber kalifiye bir elektrikçi olmadan enerji bağlantılarını yapmamanızı tavsiye ederiz.

Not : RoofMax serisi çatı ısıtma ürünlerimiz birlikte kullanılmaya uygun ürünlerdir. Satın aldığınız ürün içinde gelen kontrol panosuna farklı bir RoofMax serisi ürünümüzü bağlayabilirsiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dili Değiştir
  Sepet