Çatılarda kar buz eritme sistemleri

Çatılarda Kar Buz Eritme Sistemleri

Yazının içeriği

Çatılarda Kar Buz Eritme Sistemleri

Kar eritme sistemleri ve oluk ısıtma sistemleri ile kış aylarında çatılarda oluşan kar ve buzlanmanın önüne geçilebilmektedir. Çatı ve oluk ısıtma sistemi, çatıda, oluklarda veya yağmuru akıtan kısımlarda uygulanabilmektedir. Ana hedef oluşabilecek buzlanma ve kar birikimine karşı önlem almaktır. Bu sayede olası çatlama ve çökmeler önlenmiş olur, çatının ömrü uzar, donma engellenir. Çatıda, saçak veya oluklarda herhangi bir kar birikimi ve buzlanma yaşanmaz.

Kar ve Buz Eritme Sistemleri Ne İşe Yarar ve Nasıl Uygulanır?

Çatının kenarlarına uygulanan sistem, boruları ve çatıyı korumaya yardımcı olur, eriyen karlar da herhangi bir sızıntı yaşanmaksızın dışa akıtılır. Az enerji harcayan ve maliyet açısından kolaylık sağlayan kar eritme sistemi, hava koşullarını kendisi algılayıp harekete geçer ve boş yere çalışmaz. Sistem uygulanırken rezistans kablolar, file, kontrol panosu, ısı sensörleri, montaj malzemeleri kullanılır ki aracı firma tarafından bundan temin edilir. Çatınıza kar ve buz eritme sistemi uygulamasını istediğiniz firma, size danışmanlık hizmeti de verebilir.

Nasıl Çalışır?

Düşük ısıyı algılayan sensörler, sistemin açılmasını sağlarlar. Isıtma kablosu devreye girer ve mevcut alanlar ısıtılır. Tahliye borusu sayesinde eriyen karların oluşturduğu su akar, buzlanma oluşmaz. Nem ve hava sıcaklığı arttığında ise akıllı sistem devreden çıkar. Ayrıca kar ve buz eritme sistemleri çatı dışında yollarda da uygulanabilmektedir ancak o sistemin prensibi biraz daha farklıdır. Çatı ve oluk ısıtma sistemlerinde de, tıpkı yollarda kullanıldığı gibi şiltelerin kullanımı olasıdır.

Kullanım Alanları

Oluklarda ve borularda devamlı su akışını sağlamak, kışın meydana gelen donmaları ve donma sebebiyle oluşan boru çatlamalarını önlemek, binayı kış mevsiminin olumsuz etkilerinden korumak için kar ve buz eritme sistemlerini çatılara uygulatabilirsiniz. Çatılarda oluşan hasarın telafisi oldukça maliyetli ve zahmetli bir iştir.

Ayrıca buzlanma olursa, sarkıtlar aşağı düşüp araçlara ve kişilere de zarar verebilir. Tüm bu zararların önüne geçmek için gerekli olan oluk ısıtma ve kar eritme sistemleri, çatı kenarlarında, oluklarda, tahliye borularında, hem konutlarda ve kamu binalarında hem de tarihi, ticarı her türlü binada rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Çatılarda kar buz eritme sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma Kar Buz Önleme Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet