Çim Sahalarda Yerden Isıtmanın Faydaları

Çim Sahalarda Yerden Isıtmanın Faydaları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ülkemizde hızla yayılan ve uygulanan bir ısıtma tekniği haline gelmiştir. Yaşadığımız alanlar ve iş yerleri yerden ısıtma sayesinde çok daha konforlu ve ekonomik hale gelir. Yerden ısıtma teknikleri sadece iç mekanlarda değil dış mekanlarda da kullanılmaktadır. Kış günlerinin karlı ve buzlu günlerinde taşıtların olası bir kazasını önlemek için araç geçişinin yoğun olduğu yollara dahi yerden ısıtma sistemi kurulabiliyor. Isı yerden yukarıya doğru yükseldiği için ısıtma sistemi zemine en yakın noktaya döşenir. Böylece hem ekonomik bir sistem kurulmuş olur hem de ısı eşit bir biçimde tüm alana yayılma imkânı bulur. Elektrikli yerden ısıtmanın uygulama alanlarından birisi de çim sahalardır. Özellikle Türkiye’de ve dünyada dört mevsim futbol oynamak amacıyla kullanılan çim sahaların elektrikli yerden ısıtma tekniği ile ısıtılması son derece ekonomiktir.

Çim Sahalarda Isıtmanın Faydaları Nelerdir?

Özellikle çok sık futbol oynanan çim sahalarda karlanma ve buzlanmanın etkisi ile çim kalitesinde bir düşüş yaşanır. Yerden ısıtma yapılan çim sahalarda bu karın ve buzun olumsuz etkileri ortadan kalkmakta ve çimin çok daha kaliteli bir biçimde büyümesi sağlanır. Isıtma sistemi çimin hemen altına monte edilir ve çimler sürekli belli bir sıcaklık halinde tutulmuş olur. Böyle bir konforun sağlanmasıyla birlikte sporcuların karlı ve buzlu havalarda yaşayabileceği kayma ve düşme sonucu meydana gelebilecek kazaların da önüne geçilmiş olunur. Hava sıcaklığının belirli bir derecenin altına düşmesi ile birlikte yerden ısıtma sistemi otomatik olarak devreye girdiği için hiçbir zaman çim sahada karlanma ve buzlanma görülmez. Bu şekilde sporcular her türlü hava şartında antrenman yapma şansına sahip olurlar.

Yerden Isıtma Sisteminin Maliyeti Nedir?

Çim sahalarda yerden ısıtma sistemleri diğer ısıtma sistemlerine göre son derece ekonomiktir. Özellikle karlı ve buzlu havalarda otomatik olarak devreye girdiği için diğer zamanlarda otomatik olarak kapanma durumuna geçmektedir. Bunun dışında örneğin bir karşılaşmadan birkaç saat öncesi sistemin çalıştırılması, maç sırasında yeterli konforu sağlayacaktır. Sürekli çalışması gerekmez. Ayrıca kurulan bu ısıtma sistemi ile çimlerin bakım maliyetleri de çok daha azalmış olacaktır.

Çim sahalarda yerden ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız