Elektrikli Beton Altı Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemlerinde birbirinden farklı türler bulunmaktadır. Elektrikli beton altı ısıtma sistemleri ise yerden ısıtma sistemlerinden bir tanesi olup, genel olarak beton ve büyük binalarda, ısıtmanın sağlanabilmesi adına kullanılmaktadır. Beton altı ısıtmaları, diğer yerden ısıtma türlerine göre daha zahmetli ve titizlik gerektiren işler olup, döşeme oluşturulduğunda ise kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Genellikle büyük taş binalarda petekli ısıtma sağlanamadığı için böyle bir yönteme başvurulmaktadır. Üstelik yerden oluşturulan bu türdeki ısıtma sistemleri, görüntü kirliliği oluşturmadığı gibi petek ve kalorifer gibi fazlalıkların da ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Hamam Ve Termallerde Oldukça Konforlu

Elektrikli beton altı ısıtma sistemleri genel olarak taş yapılar olan hamam ve termal oteller de kullanılmaktadır. Bilindiği gibi hamalar ve büyük termaller, geniş ölçekli taş binalar oldukları için bu tarz mekanlarda petek ile normal ısınma sistemlerinin geliştirilmesi son derece imkansızdır. Yerden elektrikli ısıtma sistemleri ise bu tarz hamam ve termallerin eşit ve aynı derece de ısınmasına yardımcı olunmaktadır. Yer altı sıcak suyu bulunan ya da termal bölgelerinde yaygın olarak kullanılan yerden ısıtma sistemleri, kullanıcılarının da keyifli zaman geçirmesine ve konforlu bir hamam deneyimi yaşamalarına zemin hazırlamaktadır. Ancak bu konuda uzman bir firma ile çalışmakta fayda bulunmaktadır. Beton altı yerden ısıtma sistemlerinin döşenme aşamasında, ısının eşit dağılımı ve sıcaklık borularının ayarlanması gibi bazı noktalar bulunmaktadır.

Stadyum Gibi Taş Binaların Isıtılmasında Etkili

Elektrikli beton altı ısıtma sistemleri hamamlar ve termallerde olduğu kadar stadyum gibi büyük ve taş binalarda da kullanılmaktadır. Üstelik stadyumlar genel olarak yarı açık mekanlar oldukları için, taraftarların maç sırasında ısınma problemi yaşamaları, mekandan rahatsız ayrılmalarına neden olabilmektedir. Beton altı ısıtma sistemleri ise bireylerin daha konforlu maç keyfi geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Döşendiği mekanlara konfor ve rahatlık getiren elektrikli beton altı ısınma sistemleri, yalnızca stadyumlarda değil, taş bina olan ve ısınma problemi çeken her mekanda kullanılabilecek ısıtma sistemleri olarak da bilinmektedir. Üstelik beton altı ısıtma sistemlerinde makine dairesi ve tesisata da gerek duyulmamaktadır.

Elektrikli beton altı ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız