Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerini ISITMAX İle Yapın

Yoğun kar yağışının olduğu ve donma yaşanan bölgelerde çatılarda kar birikmesi, karın olukları tıkaması ve oluklarda buzdan sarkıtların oluşması gibi pek çok sorun yaşanmaktadır. Karın çatı yüzeyinde birikmesi ve uzun süre kalması ciddi sorunlara neden olabilir. Çatıların temizlenmesi zor ve maliyetlidir. Ayrıca kar veya buz nedeni ile olukların tıkanması, suyun atılamaması ve bina içine veya dışına zarar vermesine neden olabilir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri, tüm bu sorunları önlemek amacı ile çatı yüzeyine ve oluklara döşenen, elektrikle çalışan ısıtma kabloları sistemine verilen isimdir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Bu sistemler çatı yüzeyleri ve oluklar için iki ayrı şekilde uygulanır. Çatı yüzeyinde kar yığılmasını engellemek, oluklarda kar birikmesini önlemek ve sarkıt oluşumuna engel olmak amacıyla kullanılırlar.

Isıtma kabloları, çatı ve oluğa açık havada kalacak şekilde silikon veya alüminyum bantlarla tutturularak monte edilir. Bu ısıtma kabloları hava şartlarına göre kontrollü çalışır.

Isıtma kabloları her türlü hava koşulunda sorunsuz çalışmaktadır. Kontrol kutusunda yer alan buz detektörü sayesinde buzlanma veya kar tespit edildiğinde çalışmaya başlaması gereksiz enerji harcamasını da önler.

Hava sıcaklığı düşük olsa bile nem ve sıcaklık sensörü sayesinde eğer buzlanma yoksa sistem devreye girmez.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemleri, her türlü çatı ve oluk malzemesine döşenebilir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluklu Isıtma Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

  1. Yoğun kar yağışı olan yerlerde çatı yüzeyinde biriken karın atılması ciddi bir sorundur. Ayrıca sürekli kar yağışında ise yapılan işlem yetersiz kalacağından ısıtma kabloları ile karın birikmeden eritilmesi rahatlık ve kolaylık sağlayacaktır.
  2. Çatıya yığılan karlar temizlenmediğinde çatıda ciddi bir yük olacak ve çatının yıkılması tehlikesi oluşacaktır. Elektrikli çatı yüzeyi ısıtma sistemleri ile bu önlenmiş olacaktır.
  3. Oluklarda biriken kar sebebi ile eriyen kar suları oluklardan atılamadığında, bina içine veya dışına zarar verir. Bu sebeple ısıtma sistemleri koruyucu sistemlerdir.
  4. Elektrikli ısıtma kabloları ile saçaklarda oluşacak buzlar ve sarkıtlar önlenir.
  5. Bu sistemler sürekli çalışan sistemler olmadığından ve sadece gerektiği zaman çalıştığından daha az enerji harcarlar. Bu sebeple son derece ekonomiktir.

Elektrikli Çatı Yüzeyi ve Oluk Isıtma Sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Çatı ve Oluk Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız