Elektrikli Mermer Altı Hamam Isıtma Teknik Şartnamesi

Elektrikli Mermer Altı Hamam Isıtma Teknik Şartnamesi İçeriği

Tek veya çift iletkenli seri dirençli ISITMA kablo veya ISITMA filesi

Sistemin Tanımı, Amacı ve Kapsamı

 1. Elektrikli hamam ısıtma sistemi; hamam için en ideal ısıtma sistemi olan “yerden ısıtma” sağlar.
 2. Sistem; ısıtma kabloları ve montaj parçaları dışında sensör ve termostat gibi algılayıcı bileşenlerden oluşur.
 3. Sistem; tam otomatik çalışacak şekilde tasarlanarak, uygulanacaktır. Bu amaçla hamam alanına döşenecek ısıtma kabloları, termostat ve sensörler hava koşullarındaki değişikliğe göre devreye girer. Sistem, görevini tamamladıktan sonra otomatik olarak devreden çıkar.
 4. Hamam genelinde ısıtma gücü en az 250 W/m2 olmalıdır. Göbek taşı olan hamamlarda 300 W/m2 ısıtma gücü olması gereklidir.

Isıtıcı Kablo Özellikleri

 1. Sistemde kullanılacak ısıtma kabloları bu amaç için üretilmiş, silikon iç izolasyonlu ve dış izolesi mühendislik polimerleri ile kaplı, %100 bakır toprak örgülü ve aluminyum zırhlı/sargılı, ıslak ortam rezistans kablo serisidir.
 2. Isıtıcı kablolarının soğuk ucu (besleme kablosu), üretim aşamasında takılmış ve en az 5 metre uzunluğunda olacaktır.
 3. ISITMA kablosu veya ISITMA filesi, 220V faz ve/veya 380V faz/faz arası gerilim ile beslenmeye uygun şekilde üretilmiş olmalıdır.
 4. Kablo gücü, 25 W/m’den az olmalıdır.
 5. Kabloların iç kaplaması sürekli + 200c ,dış kaplaması sürekli +125 c sıcaklık dayanımına sahip olmalı, ısıtma kablosu çalışma sıcaklığı 65 derece olmalıdır.
 6. Kablolar, 12 (On iki yıl) yıl süreyle fabrika garantisi kapsamında olacaktır. Garanti kapsamı ve durumu üretici firma tarafından belgelendirilecektir.

Termostat ve Sensörler (Algılayıcı)

 1. Termostat ve sensörler, sıcaklığı anında algılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sıcaklık değeri ve istenen oda sıcaklığına göre sistemi kontrol edecektir.
 2. Termostat; sadece oda sıcaklığını, sadece zemin sıcaklığını veya hem oda hem de zemin sıcaklığını kontrol edebilecek özellikte olmalıdır.
 3. Dijital ekrana sahip olacak termostatın ekranından tüm bilgiler alınabilecektir.
 4. Günlük ve saatlik olarak programlanabilecek termostat, belirli gün ve saatlerde otomatik olarak devreye girip, devreden çıkabilme özelliğine sahip olacaktır.
 5. Hamam sıcaklığı ile göbek taşı sıcaklığı, ayrı termostatlar aracılığı ile kontrol edilmelidir.

Garanti ve Diğer Hususlar

 1. Isıtıcı kablolar, en az 12 (On iki yıl) yıl garantili olmalıdır. Termostatlar ve şalt malzemelerinin en az 2 (iki yıl) yıl garantisi olmalıdır.
 2. Üretici firmanın Türkiye kökenli yerli firma olması tercih sebebidir.
 3. Sistem için 12 (On iki yıl) yıl bakım garantisi verilmelidir.
Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız