Elektrikli Yer Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gereken Durumlar

Elektrikli Yer Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gereken Durumlar

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Yerden ısıtma sistemleri arasında en çok tercih edilen sistemlerin başında elektrikli yer ısıtma sistemleri geliyor. Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ortam içerisinde bulunan ısının kaybolmamasını sağlar. Beton zeminin iç kısmına döşenen borular ile ya da elektrik sistemlerinden almış olduğu enerji kaynağını, bulunan zeminin alt kısmına yayar ve bu sayede özellikle ortamın homojen bir şekilde ısınmasını sağlar. Ülkemizde elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin kullanılması 1980’li yıllarda başlar. Sistem içerisinde gerekli olan ısı, elektrik yoluyla karşılanmaktadır. Yer ısıtmalarında borulu sistem ya da elektrikli sistem kullanılmaktadır. Her ne kadar borulu sistem daha yaygın olsa da biz ISITMAX olarak sizlere elektrikli yerden ısıtma sistemlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde ısı, homojen bir şekilde dağılır. Her oda eşit şekilde ısınmaktadır.

Klasik olarak kullanılan ısıtma sistemlerinde elde edilen ısı, binanın yapı elemanları tarafından depolanacak olduğundan dolayı bir anda ısı değişimi söz konusu olamaz. Elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde zemin içerisinde bulunan borular, sistem döşemelerinden aldıkları enerjiyi zeminin alt tarafına yayar ve dağıtır. Bu sayede oda içerisinde homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Günümüzün hem modern hem de daha ekonomik ısınma sistemlerinden biri olan elektrikli yerden ısıtma sistemlerine Isıtmax güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Yerden ısıtma sistemlerinin uzman bir firma tarafından ve deneyimli kişiler tarafından yapılması, güvenlik ve maliyet açısından son derece önemlidir. Tesisatın düzgün kurulması, ilerde çıkabilecek olası sorunların önüne geçecektir. Bu konuda yılların verdiği tecrübe ile Isıtmaxsizlere ekonomik ve sağlıklı çözümler sunar.

Elektrikli yer ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/beton-alti-isitma-sistemleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız