Elektrikli Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Elektrikli Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Elektrikli yerden ısıtma sisteminin bileşenleri elektrikli ısıtma kablosu, termostat ve sensörlerden oluşmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sisteminin İşleyişi

Elektrikli yerden ısıtma sistemi için öncelikle ısıtıcı kablolar ısıtılmak istenen zemine döşenir ve zemin sıcaklığının kontrolü amacıyla bir termostat bağlanır, böylece zemin sıcaklığını çok rahat bir şekilde denetleyebilirsiniz.

Termostat ile ayarı yapılan sıcaklık döşeme yapılan zemine ulaştığında, elektrikli ısıtıcı kablo otomatik olarak devreden çıkar ve enerji tasarrufu sağlamış olur. Fakat elektrikli yerden ısıtma sisteminde ısıtma kablolarının döşendiği zemin, ayarladığınız ısı miktarının altına düşer ise ısıtıcı kablolar otomatik olarak devreye girecek ve tekrar ısıtma işlemi sağlanacaktır. Elektrikli yerden ısıtma sistemi bu şekilde kullanılmaya devam eder.

Diğer Özellikleri

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri ısının istenilen seviyeye ulaşması halinde ısıtma kablolarını devre dışı bırakarak ısı kontrolü sağlar. Bu da hem sağlığınız açısından hem de ekonomik açıdan sizin için iyi bir tercih olacaktır. Elektrikli yerden ısıtma sisteminin kurulacağı bölgeye ve zemine göre kablo seçimi yapılır en az 5 katmandan oluşan korumalı ve güvenli kablolar tercih edilir. Isı, belli seviyenin altına düştüğü takdirde tekrar ısıtma kabloları devreye girer ve istenilen ısı miktarına yükselene kadar ısıtır. Her odada ayrı ayrı sıcaklık derecesi ile kullanım sağlanabilir.

Isınması istenilen bölgenin tamamına döşeme yapıldığından dolayı ısıtma her noktaya erişebilir ve yüzeyseldir. Termostat daima ısının kontrolünü sağlar ve açık alanlarda kaybedilen ısının geri kazanılması sağlar, kapalı alanlarda ise içerideki ısı miktarının değerinin düşmemesini sağlar. Kurulumu kolaydır ve uzmanlık becerisi gerektirmez. Birkaç saat içerisinde kurulumu yapılabilir ve kullanıma geçilebilir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi fayans, ahşap, halı kaplı ve laminat zeminleri rahatlıkla ısıtabilir.

Kullanım Alanları

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri banyo, mutfak, çocuk odası, evin diğer bölgelerinde, hamamlarda, seralarda, okullarda, hastanelerde, camilerde, spor salonlarında, evcil hayvan barınaklarında, stadyumlarda, ofislerde, merdivenlerde, rampalarda ve halı sahalarda rahatlıkla kullanılabilir. Hamamlarda çelik zırhlı ve aşırı güvenli kablolar kullanılır, ıslanma ve sulu bölgelere karşı oldukça güvenlidir. Isıtma sistemi suyun içine kurulsa dahi bir tehlike arz etmez.

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet