Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Kullanım Kolaylığı

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Kullanım Kolaylığı

27 Temmuz 2019 by in Genel

Yerden ısıtma, elektrikli ısıtma kablolarının zemine döşenmesi ile ısınmanın elde edildiği sistemlerdir. Sistemin ana mantığı alanın genişletilerek, oluşacak sıcaklık farklarını düşürmektir. Dolayısı ile daha az enerji harcayarak daha konforlu ısınma elde edilir. Elektrikli yerden ısıtma sistemi kullanım kolaylığı ise önemli bir özelliğidir.

Son yıllarda bu sistemler klasik sistemlere alternatif olarak çok yaygın bir şekilde konut ve villalar gibi yaşam alanları yanında cami ve spor salonları gibi büyük alanlarda, sera ve bahçelerde, hamamlarda ve spa merkezlerinde çok fazla şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Yerden ısıtma fiyatları sağladığı avantajları yanında ikinci planda kalmaktadır. Sistemin kurulması kolay ve hızlıdır. Yerden ısıtma nasıl yapılırkısaca göz atarsak;

Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

İlk aşamada, yerden ısıtma elektrikli kabloların zemine döşenmesi ile başlar. İkinci aşamada kabloların üstüne çok ince bir şap dökülerek düzleştirilir. Şapın kurumasına müteakip zemin kaplama malzemesi ile sitemin üzeri kapatılır.

Her türlü zemin kaplama malzemeleri kullanılabilir. İster mermer, ister fayans veya seramik istenirse de tahta parke zemin malzemesi olarak kullanılabilir. Zeminde kullanılacak kaplama malzemelerinin çeşitliği açısından yerden ısıtma fiyatlarına rağmen çok fazla tercih edilir.

Bu sistemler, istenilirse konutlarda veya ısınmak istenen alanın kısmi veya tamamına döşenebilir. Mesela sadece kış balkonlarına, sadece mutfağa veya banyoya döşenebildiği gibi her odaya da döşenebilir. Ancak basit görünmesine rağmen projelendirme aşamasında iyi bir çalışma yapılması sonrasında ısınmanın kaliteli olması açısından önemlidir.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Kullanım Kolaylığı Nedir?

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri bakım gerektirmediğinden ve uzun ömürlü olması sebebi ile kullanımı kolay ısınma sistemleridir.

Bu sistemlerde her orda termostatlar aracılığı ile kontrol edilir. İstenilirse kullanımı az olan odalar kapatılabilir. İstenilen ısıya geldiğinde sistem otomatik olarak durur.

Klasik sistemlerde radyatörlerin yaptığı gibi görüntü kirliliği veya odalarda ölü alan yaratma gibi sorunlara neden olmaz.

Açık kalması durumunda tehlike oluşturmaz. Sistem sürekli olarak çalışsa da zararı olmaz.

Gürültüsü olmadığından sessiz sistemlerdir. Kimseyi rahatsız etmez.

Klasik sistemlerde olan su basması gibi sorunlar yaşanmaz. Yerden ısıtma elektrikli kabloları su sızıntılarından etkilenmez. Kablolar su geçirmezdir.

Çocuklu aileler için özellikle kullanımı çok faydalıdır. Yerler sıcak olacağından çocukların veya bebeklerin soğuk döşemede emekleme veya basma gibi durumlarda yaşayacakları sorunlar bu sistemlerde yaşanmaz.

Ev içerisinde yaşayanlar varken de bu sistem kolayca yapılacağından, yerden ısıtma nasıl yapılır diye endişelenmeye gerek yoktur. Sistemin sağladığı avantajlar ve kullanım kolaylığı açısından yerden ısıtma fiyatları düşünüldüğünden daha uyguna gelir.

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/elektrik-ile-yol-isitma-sistemi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart