Elektrikli Yerden Isıtmanın Faydaları

Elektrikli Yerden Isıtmanın Faydaları

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

YERDEN ISITMA SİSTEMLERİ

Son dönemde müşteri memnuniyeti için geliştiren birçok ısı tekniği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yerden ısıtma sistemidir ve bu sistem, kullanıcılarına hem ısı dağılımının eşit yayılması hem de temiz bir hava sahası oluşturması nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Sistemi Tanımı

Isı için düşünülen mekanın zeminine yerleştirilen panel sayesinde döşenen boru ve elektrikli kablolar sayesinde ısı dağıtımı sağlanmaktadır. Isının yayılımı ve yalıtımına uygun ürün sayesinde, zeminden sıcaklık yayılımı sağlanır.

Yerden Isıtma Çeşitleri

  1. Boru sulu yerden ısıtma sistemleri
  2. Elektrik kablolu yerden ısıtma sistemleri
  3. Karbonik film yerden ısıtma sistemleri

Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları

Genellikle kalabalık kullanım alanları için tercih edilen bu sistem, kullanım kolaylığı sayesinde mekanlara ferahlık kazandırır. Ayrıca ısı, devamlı bir şekilde ortalama bir düzeyde tutulur. Isının sürekli olarak kontrolünün sağlanması, müşteri için büyük bir tasarruf imkanı oluşturur.

Yerden ısıtma sistemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında elektrikli kablo sistemiyle oluşturulan yerden ısıtma sistemi, küçük alanlar için daha çok tercih edilmektedir. Bu yöntemin genellikle riskli olduğu düşünüldüğü için sisteme karşı bir önyargı vardır. Oysa elektrikli denildiğinde korkulmaması gerekmektedir. Bu sistem, bilinen yöntemlerden daha güvenli ve temiz bir kullanım sağlar. Sağlanan ısı, enerji kullanımını doğru yaptığı için tasarruf bile sağlamaktadır. Isı üretmek için kullanılan birçok yöntem genellikle bakım gerektirir. Bu da ekstra maliyet demektir. Ayrıca bakımı yapılan ısı sisteminin tekrar aynı performansı sağlayıp sağlamayacağı da bilinmez. Fakat elektrikli kablo ile döşenen ısı sistemi, tüm bu sorunları ortadan kaldırır. Zemin üzerine doğru bir şekilde döşenen sistem, kullanım kolaylığı oluşturur. Çocuklu aileler için yerden ısıtma sistemi hem temiz hem de ısıyı eşit bir şekilde yaydığı için daha çok tercih edilmektedir. Bir anda ani yükseliş ya da ani düşüş yaratmayan sistem, enerji tasarrufu sağladığı için büyük avantajlara sahiptir.

Yerden ısıtma sistemi tercih edilirken mutlaka işinin uzmanı ve kaliteli ürün kullanan bir firma ile çalışılması gerekir. Sonradan oluşabilecek sorunlar ve ekstra maliyetler için yerden ısıtma sistemleri sunan firmalar detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

Yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız