Elektrikli Yol Isıtma Sistemi Avantajları

Elektrikli Yol Isıtma Sistemi Avantajları

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Elektrik ile zemin ısıtma, sadece ev gibi kapalı ortamlar için değil, açık araziler için de oldukça etkili ve kullanışlı bir yöntemdir. Bulunduğu ortamda homojen ısınmayı sağlayan, ısı kaybının önüne geçen, ısının birikmesini önleyen, uzun süre ile tasarruf sağlayan bu sistem, maliyet anlamında da rahattır. Teknolojinin ilerlemesi ve ihtiyaçların değişmesi ile birlikte açık alanlarda, yollarda, sahalarda, stadyumlarda bile kullanılan, çatılarda ve oluklarda buzlanmayı önlemek için tercih de edilen elektrikli ısıtma, konforlu bir alan sunar. Yol elektrikli ısıtma fiyatları ise ısıtılacak yerin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir.

Elektrikli Asfalt Isıtma Sistemi

Yerden ısıtma sistemleri zararları arasında sayabileceğimiz herhangi bir şey bulunmaz. Aksine, yararları çok fazladır. Kışın oluşan kar birikimi ve buzlanma, yollarda araç ve yaya trafiği için tehlike arz eder. Elektrikli yol ısıtma sayesinde ise bunun önüne geçilir, araçların kayması engellenmiş olunur. Otoparklarda, garaj önlerinde, kaldırımlarda rahatlıkla uygulanabilen bu sistem, kendisini otomatik olarak ayarlar ve sıcaklık değerlerine göre hareket eder. Akıllı sistem, olası kazaları önlemiş, riskleri ortadan kaldırmış ve yayaların güvenliğini sağlamış olur.

Yerden Asfalt Isıtma Sistemi Uygulanışı

Bir ısıtma şiltesi ve kabloların ihtiyaç duyulduğu sistemde, kablolar zeminin altına döşenir. 50 milimetre kalınlığı olan asfaltın, yolun, kaldırımın altına konulan kablolar, rampa, köprü ve merdiven gibi kilit noktalarda da fayda sağlarlar. Kazaların önüne geçer, araçların kaymasını, yayaların ise düşmesini engeller. Sistemin kontrolü ise dijital pano ile sağlanır. Sıcaklığı kendisi algılayan, bu doğrultuda açılıp kapanan yerden ısıtma elektrikli sistemi, buzlanma öncesinde kendisini aktive eder. Sıcaklık yükseldiğinde ise kendisini kapatarak enerji tasarrufu sağlar. Elektrikli yol ısıtma sistemleri, çevreye zarar veren, yolları ve doğayı olumsuz etkileyen tuzun da önüne geçer. Hem uzun vadede kazanç sağlar, hem canlı ve insan sağlığı etkilenmemiş olur, hem de tuzun sebep olduğu yol bozuklukları önlenir. Park ve otoparklarda, viyadüklerde, yayaların geçtiği yollarda, rampalarda ve merdivenlerde geniş kullanım imkanına sahip olan sistem, çatı ve oluklarda uygulanan çeşidiyle de oldukça faydalıdır.

Elektrikli yol ısıtma sisteminin avantajları hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet