Endüstriyel Ibc Tank ısıtma Ceketi

Endüstriyel Ibc Tank ısıtma Ceketi

 8.776,00 23.522,00 +kdv

Endüstriyel metal kafesli plastik IBC (1000lt) tanklara uygun üründür.

 • IBC Tank ısıtma Broşürü
 • P1600, P2400, P3200 Kurulum Klavuzu
 • IBC/HMax Kurulum Klavuzu
 • Garanti Belgesi

Metal kafesli IBC tanklar için geliştirilmiş endüstriyel ısıtma ceketidir. Dört taraftan homojen ısı dağılımı ile tüm tank yüzeyinin ısıtılması sağlanır. Sıcaklık dijital kontrol ünitesi ile hassas olarak kumanda edilir.

Ürün Yapısı

Silikon yalıtımlı ve alüminyum kaplama cam kumaşlara kevlar ip ile dikilen ısıtıcılar teknik karbon izolasyonlar ve endüstriyel koşullara uygun ön ve arka kapak koruyucu kumaşlar ile yalıtılır. Sistem dijital kontrol ünitesi hassas olarak kontrol edilir. Hammadelerin donması yada proses sıcaklıklarına ulaşması için ısıtma uygulamaları için farklı güç seçeneklerinde stoklu olarak üretilirler.

1600Watt, 2400Watt, 3200 Watt olmak üzere 3 modeldir. Farklı güç, şebeke ve özel istekleriniz karşılanabilecek şekilde evrensel tasarıma sahiptir.

15 yıllık esnek ısıtma sistemleri tecrübemiz ile; aşağıdaki özellikler öne çıkmaktadır.

 • Kontrol ünitesi : Isıtmax’a özel sadece ısıtma ceketleri için tasarlanmış kontrol ünitesi stabil çalışma ve sorunsuz bir kontrol sunmaktadır.
 • Karbon izolasyon : Endüstriyel ve patlayıcı ortamlara uygun tozuma yapmayan, yüksek ısı iletkenlik değerleri veren yüksek teknoloji karbon malzeme kullanmaktayız.
 • Kevlar dikiş ipliklerimiz, metal tokalarımız, yüksek mukavemete sahip, kimyasallara dayanıklı dış kaplamalar ; zorlu şartlarda, endüstriyel ortamda, yoğun kullanım şartlarında uzun yıllar düzgün çalışması için tasarlanmıştır.
 • Farklı güç seçenekleri ile hammaddeye özel ısıtma gerçekleştirmek için 3 farklı güç çıkışı
 • İzolasyonlu ve pompa girişli üst kapak ( opsiyonel )

Ürün Ölçüleri

Tank – Isı Gücü – Ürün Ebat 

1000lt – 1600Watt – 4400x1000mm

1000lt – 2400Watt – 4400x1000mm

1000lt – 3200Watt – 4400x1000mm

Teknik Özellikler

Max. Ceket Sıcaklığı : 70 °C

Şebeke / güç : 230 V

İç Kılıf : Silikon / Cam Elyaf

Dış Kılıf: Su geçirmez polyester kumaş

Isı İzolasyonu : Karbon Elyaf

Koruma Sınıfı : II

Fiş Uzunluğu : 3 metre

Toka :  Çelik toka ve polyester güçlü palaska

Termostat : 0-120C hassas dijital kontrollü termostat ve kontrol ünitesi

Kontrol Aralığı : 0 – 120 °C

Isıtma Bölgesi : Tek bölgeli ( tüm yüzey ısınır )

Güç Seçeneği : P1600 (1600Watt) ,P2400 (2400Watt), P3200 (3200Watt)

Özel ölçü ve güç seçenekleri : Evet, Opsiyonel

OPSİYON ( IBC/HMax ) : Ceket ve Kontrol Ünitesine Gerek Olmadan HMax Isıtma Kablosu İle Isıtmak

Güvenlik Talimatları

1. Isıtıcıyı kullanmadan önce tüm talimatları okuyun.

2. Kullanılmadığı zaman elektrik kablosunu prizden çekin.

3. Isıtıcıyı sıvılara daldırmayın.

4. Çalışma sırasında ısıtıcının yüzeyine dokunmayın. Kapattıktan sonra, kullanmadan önce ısıtıcının tamamen soğumasını bekleyin.

5. Isıtıcıyı bu talimatlarda açıklandığı gibi yalnızca kullanım amacına uygun olarak kullanın.

6. Terminal kapağını çıkarmadan önce elektrik beslemesini kesin.

7. Isıtıcı herhangi bir şekilde hasar görmüşse kullanılmamalıdır. Elektrik kablosu hasarlıysa, tehlikeyi önlemek için özel esnek bir kablo kullanılarak üretici veya benzer nitelikli bir kişi tarafından değiştirilmelidir.

8. Isıtıcı, bir kaçak akım cihazı veya elektrik çarpmasına karşı koruma sağlayan başka bir ekipman aracılığıyla elektrik kaynağına bağlanmalıdır.

9. Çalışma sırasında, dahili basınç oluşmasını önlemek için varilin havasını alın.

Elektrik Gereksinimleri

Isıtıcı üzerinde işaretli olan voltajın, bağlanacağı AC (Alternatif Akım) olması gereken elektrik kaynağına uygun olup olmadığını kontrol ediniz. IBC tank ısıtma ceketi çift yalıtımlı yapıdadır, bu nedenle toprak bağlantısı gerektirmez. Isıtıcının kullanıldığı ülke için uygun ve onaylanmış bir fiş, uygun kalifiye bir kişi tarafından elektrik kablosuna takılmalıdır.

Çalıştırma Talimatları

1. IBC Tank ısıtma ceketi metal kafese sahip tanklar için tasarlanmıştır. Plastik yüzeye direk temas etmesi yada plastik variller için kullanılması tavsiye edilmez.

2. Isıtıcı ceket tank etrafına sarılarak kullanılır. Kuşak ipleri metal tokadan geçirilerek cırt yardımı ile kolayca sabitlenir.

3. Termostatı gerekli sıcaklığa ayarlayın. NOT: Termostat sensörü, hammadde sıcaklığı değil, ısıtıcı yüzeyi ile tank yüzeyi arasındaki sıcaklığı algılayacak şekilde konumlandırılmıştır. Tank içeriğinin ideal sıcaklığının elde edilmesi, ısıtılan malzemenin deneyi ve deneyimi ile olmalıdır.

5. Isıtıcıyı elektrik kaynağına takın. Kırmızı LED “çalışmaya hazır” olduğunu gösterir.

6. Isıtıcı ceketi ısınmaya başlayacak ve termostat tarafından ayarlanan gerekli sıcaklığa ulaşılana kadar devam edecektir. Ardından, termostat ayarı değişene veya ısıtıcı elektrik kaynağından ayrılana kadar bu ayar noktasında döngü yapacaktır. Isınma işlemi sırasında dijital göstergeden mevcut sıcaklık ve hedef sıcaklık takip edilebilir.

7. İçindekileri boşaltmadan önce ısıtıcıyı kapatın ve tanktan çıkarın. Bu, ısıtıcının döküntülerden kirlenmesini önleyecektir.

Temizleme ve saklama

Temizlemeden Önce Isıtıcıyı daima elektrik kaynağından ayırın. Ceketi ve termostat kutusunu nemli bir bezle silin. Çözücüler veya aşındırıcı maddeler kullanmayın ve ısıtıcıyı asla sıvıya daldırmayın. Kullanılmadığı zaman, ısıtıcı depolama için katlanabilir. 150 mm çapından daha sıkı sarmayınız. Kullanım veya servis hakkında daha fazla bilgi için üretici veya tedarikçi ile iletişime geçin.

Dili Değiştir
  Sepet