Endüstriyel Tesislerde Boru Isıtma

Endüstriyel Tesislerde Boru Isıtma

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Yerden ısıtma sistemlerinin ne kadar popüler olduğunu günümüzde bilmeyen yoktur. Tıpkı yerden ısıtma sistemlerinde olduğu gibi büyük ve endüstriyel tesislerde de bazı ısıtma ve yalıtım sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Tesisin ısı seviyesinin belirlenmesi, ürünlerin zarar görmemesi adına kullanılan endüstriyel tesislerde boru ısıtma, son derece önemli ve titizle ilgilenilmesi gereken bir konudur. Maliyeti ve tüm borularda sıcaklık akışının eşit olarak sağlanmadığı dolayısı ile pek fazla kullanılamayan boru ısıtma sistemlerini ancak alanında uzman firmalar gerçekleştirebilmektedir. Bu tarz işlemlerde geleneksel ısıtma yöntemlerinin kullanılması artık geçerliliğini yitirmiş durumdadır. Günümüzde pek çok firma, boru hatlarındaki ısıtma sistemlerini, güncel yöntemlerle değiştirmektedirler.

Elektrikli Sistem İle Tüm Borularda Eşit Sıcaklık

Geleneksel yöntemlerle sağlanan sıcaklık ve ısıtma hizmetleri, hem maliyetli oluşu hem de ısıyı tüm borulara eşit oranda verememesi nedeniyle pek fazla kullanılamamaktadır. Bu sistemlerin yerine oluşturulan elektrikli ısı izleme sistemi borulara eşit sıcaklık sağladığı gibi maliyeti de son derece düşüktür. Endüstriyel alan ve sistem ne kadar geniş olursa olsun, borular arasında sıcaklığın eşit olarak yayılmasına yardımcı olan bu sistem sayesinde sıcaklık kontrolü oluşturulabilmektedir. Bu sayede enerji en aza indirilmekte ve endüstriyel alanlarda oluşturulan fazla harcama kısıtlanarak firmaların tasarruf yapması sağlanmaktadır. Bu tarz boru ısıtma sistemlerinin kullanılması aynı zamanda borularda kullanılan izolasyon sistemine de zarar vermemektedir.

Sıcaklık Yerine Etkili Soğukluk Sağlama Seçeneği

Boru ısıtma sistemleri içerisinde yalnızca borulardaki ısıyı yüksek tutma imkanı bulunmamaktadır. Pek çok farklı firma, boru içerisinde taşınan maddenin türüne göre soğutma işlemleri sağlamaktadır. Basınçlı sistemlerle oluşturulan işlemlerde boruların dış cephelerine zarar gelmemesi adına titizlik ile çalışılmaktadır. Maliyeti diğer sistemlere göre oldukça düşük olan bu tarz işlemlerde işçilik ve doğru döşeme son derece önemlidir. Endüstriyel üretim ve imalat alanlarındaki ürünlerin en iyi şekilde korunması adına oluşturulan ısınma ve soğutma sistemleri, ürünlerin borular arasında en güvenli ve sağlıklı şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak ısı izleme ve soğutma sistemleri diğer ısıtma yöntemlerine göre daha uzun süre dayanıklı ürünlerdir.

Endüstriyel tesislerde boru ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Boru Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet