Garanti, İade, İptal ve Değişim

Tüketici Hakları – Cayma- İptal Etme Koşulları

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde isitmax.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

İadeler mutlak suretle orijinal kutu/ambalaj ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Tüketicinin özel istekleri veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan mallar, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar ve fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar için cayma hakkı kullanılamaz. İade edilen ürünler için yapılacak ödeme ürün bedeli kadar olup, siparişi oluşturma sırasında ödediğiniz kargo bedeli geri ödenmemektedir. Hediye çeki ile verdiğiniz siparişlerde ise sadece nakit ödeme tutarı geri iade edilecek olup hediye çekiniz çek kullanım süresi içinde olması durumunda yeniden kullanımı için aktif edilecektir. İade edeceğiniz ürünün iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir.

İade İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Lütfen iade işlemleri için, ürünü isitmax.com’a göndermeden önce aşağıdaki işlemleri yaparak başvuruda bulununuz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadesi için iade faturası düzenlenmelidir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

İade İşlemi İçin;

“isitmax.com” ‘a girin. Üye girişi yapın. Üye girişi menüsü altındaki “Hesabım” ‘a tıklayın. Açılan pencereden “Hesabım” sekmesi altındaki “Siparişlerim” ‘e tıklayın. Satın aldığınız ürünler arasından iade edeceğiniz ürüne ait siparişi seçin ve “iade ve iptal işlemleri” butonuna tıklayın. Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin. Ayrıca lütfen iade ile ilgili “info@www.isitmax.com” eposta adresine bildirimde bulununuz. Ürün isitmax.com tarafından teslim alındıktan sonra ürünün/ürünlerin, aksesuarları, ambalajı ve faturası kontrol edilecektir.

Arızalı Ürün Bildirimi;

Satın aldığınız ürün ile ilgili arıza sorunları yaşadığınızda 14 gün içinde tarafımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Arızalı ürün isitmax.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilip, test ve incelemeler için Teknik Destek Birimine gönderilir. Teknik destek birimi tarafından verilen rapor doğrultusunda; Ürünün belirtilen şekilde sorunlu olduğu tespit edilirse, ürün müşterinin tercihi doğrultusunda yenisi ile değiştirilir veya ürün bedeli müşteriye iade edilir. Bu durumda tüm kargo giderleri firmamız tarafından karşılanır. Teknik ekip tarafından yapılan testler sonucu ürünün belirtilen şekilde sorunlu olmadığı tespit edilirse ürünün çalıştırılması ile ilgili müşteriye bilgi verilerek ürün müşteriye geri gönderilir. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz ve tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır. Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusur, “kullanıcı hatası” olarak tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır. Yedek parça statüsündeki ürünler açık devre şeklinde olduğundan hata yapmaya çok müsaittir ve bu yüzden ürünlere ilk çalışma garantisi verilir.

Hasarlı Ürün Bildirimi;

Aldığınız ürün hasarlı ise kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmalısınız ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermelisiniz. Siparişlerinizi kargo görevlisinden teslim almadan önce görevli yanında açıp kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Aksi takdirde yapacağınız “hasar bildirimi” kabul edilmeyecektir. Kargo tarafından isitmax.com’a, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında tarafınıza yeni ürün gönderilecektir. Ayrıca lütfen “info@www.isitmax.com” eposta adresimize durumla ilgili “Hasarlı Ürün” şeklinde bildirimde bulununuz.

Eksik Ürün/Aksesuar Bildirimi;

Size ulaşan faturadaki ürünler ile paket içerisindeki ürünleri karşılaştırınız. Elinizdeki faturada yazan ürünler paket içerisinde bulunmuyorsa “info@www.isitmax.com” eposta adresimize “Siparişimde Eksik Ürün Var” şeklinde bildirimde bulununuz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eksik ürün tarafınıza ücretsiz kargo ile hızlıca gönderilecektir. Tedarik durumuna göre siparişiniz kısmi teslimat(siparişinizdeki ürünlerin ayrı ayrı paketlenerek gönderimi) şeklinde gönderilebilir. Satın aldığınız ürünler içerisinde aparatı/aksesuarı eksik ürün bulunması durumunda “info@www.isitmax.com” eposta adresimize “Ürün Aparatı/Aksesuarı Eksik” şeklinde bildirimde bulununuz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra eksik aparat/aksesuar tarafınıza ücretsiz kargo ile hızlıca gönderilecektir.

Yanlış Ürün Bildirimi;

Siparişini verdiğiniz ürün ile paket içerisinden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse, ürün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu “info@www.isitmax.com” eposta adresimize “Yanlış Ürün” şeklinde yapınız. Başvurunuzun ardından ürünü alıcı ödemeli olarak geri gönderebilirsiniz. Ürününüz isitmax.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelemeye alınır. Gerekli incelemelerin ardından doğru ürün tarafınıza ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız