Golf Sahalarında Yerden Isıtma

Golf sahalarında yerden ısıtma, son zamanlarda ülkemizde çok fazla uygulanmaktadır. Elektrikli yerden ısıtma yönteminin kullanılması ile yapılan bir ısıtma çeşidi olan bu sistem, özellikle kış şartlarının sert geçtiği karlanma ve buzlanma olaylarının yoğun olduğu bölgelerdeki golf sahalarında kullanılır. Çim saha ısıtma sistemleri sayesinde çim sahalarda yapılacak olan faaliyetlerin uzaması ve olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi sağlanır.

Çim Saha Yerden Isıtmanın Faydaları Nelerdir

Golf sahaları, futbol sahaları ve tüm çim alanlarda yapılan yerden ısıtma sistemlerinin kullanıcılar için pek çok avantajı vardır. Öncelikle kar ve buz gibi hava şartlarının yaşandığı zamanlarda yerden ısıtma sistemleri sayesinde hava ısısı belli bir derecenin altına düştüğü andan itibaren yerden ısıtma sistemi otomatik olarak çalışır. Bu sayede çim üzerinde yapılacak bir antrenman ya da etkinlik sırasında sporcuların ya da seyircilerin kayma gibi nedenlerden oluşabilecek kırık çıkık gibi kazaların önüne geçilmiş olur. Ayrıca karlanma ve buzlanma yaşanmadan erime sağlanacağı için bu işler için kullanmanız gereken personelin zaman ve ücret maliyetinden de tasarruf etmiş olursunuz.

Bununla beraber çim saha ısıtmanın sadece kullanıcılara değil kullanılan zemine de faydası bulunmaktadır. Çim zeminler yerden ısıtma sistemi ile çok daha erken, sağlıklı ve gür çıkarlar. Çim kalitesi buzlanma olayı yaşanmayacağı için daha yüksek olur. Ayrıca toprak, yerden ısıtma ile birlikte bahar mevsiminden daha önce ısıtılarak çimlerin mevsiminden önce daha hızlı büyümesi sağlanır ve sezon açılışlarının daha erken yapılması sağlanabilir. Toprak sonbaharda ısıtıldığı zaman ise çimin soğuk kış şartlarından etkilenmesi önlenir. Böylece sezon daha geç bir tarihe kadar uzatılabilir. Bu şekilde sezon öncesi ve sonrası yapılacak olan maliyetlerde de bir azalma sağlanabilir.

Elektrikli Yerden Isıtmanın Kullanım Alanları

Elektrikli yerden ısıtma çim sahalarda kullanıldığı gibi pek çok farklı yerlerde de kullanım imkânı olan bir ısıtma sistemidir.

  • Ev, işyeri, cami gibi kapalı alanlarda,
  • Asfalt, toprak ya da beton yollarda,
  • Duvar ısıtmasında,
  • Çatı ve oluklarda oluşan kar ve buzu eritmek amacıyla,
  • Rampa yollarda ve daha pek çok alanda kullanımı bulunmaktadır.

Golf sahalarında yerden ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet