İnşaat Aşamasında Yerden Isıtma Yapılır Mı?

İnşaat Aşamasında Yerden Isıtma Yapılır Mı?

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Günümüz teknolojisinde insanların istekleri ve beklentileri de artmış durumdadır. Şirketler artan beklentilere birçok yenilikle karşılık vermektedir. Yerden ısıtma sistemleri bunlardan biridir. inşaat aşamasında olan mekanlara uygulanarak müşterinin hizmetine sunulabilmektedir.

Yerden Isıtma Seçenekleri

  1. Boru sulu yerden ısıtma sistemi
  2. Elektrik kablolu oluşturulan yerden ısıtma sistemi
  3. Karbonik film ile oluşturulan yerden ısıtma sistemi

Yerden Isıtma Tesisatı Faydaları

Isınmak için kullanılan ısı materyalleri is ve toz gibi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma tesisatı sayesinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bu sistemler, alanların daralmasına sebep olan ısıtıcı sistemlerden kurtulma imkânı sağlamaktadır. Mekânların hem daha kullanışlı olmasını hem de yeterli ısıyı sağlaması için mutlaka bu yöntem tercih edilmelidir.

Yapımı süren bir mekanda yerden ısıtma sistemi yapılabilmektedir. Süren inşaatın ısıtma sistemi için hiçbir engelleyici özelliği yoktur. Uygulanacak yerden ısıtma sistemi, mekanın inşası tamamlandıktan sonra mekana panel yerleştirilerek yapılır. Panelin üzerine istenilen yerden ısıtma sistemine göre malzeme yerleştirilir. Borulu sulu bir sitem isteniyorsa boru yerleştirilir. Elektrikli bir ısıtma isteniyorsa kablo yerleştirilir. Yerleştirme işlemi karbonik filmde yapılarak sağlanabilmektedir. Yerleştirilen malzeme sonrası beton dökülür. İnce dökülen beton, yalıtımı sağlar. Bunun da tamamlanmasının ardından yüzeyin üzerine isteğe göre parke, mermer, fayans döşenebilir. Bunların hiçbiri özellikle tavsiye edilmezler. Tamamen müşteri tercihine sunulur. Bu işlemler tamamlandıktan sonra sistem, kullanıma hazır hale gelir. Temiz bir kullanım imkanı sağlayan sistem, sıcaklığın kontrol edilebileceği aygıtlarda yer sistemine bağlanıp kullanıma sunulmaktadır. Böylece ısı kontrolü sağlanır. Yerden ısıtma sistemleri anlık ısı düşüşlerini engeller. Tam tersine ortama bir sıcaklık imkanı sayesinde tasarruf imkanı sağlamaktadırlar./p>

Yerden ısıtma sistemi için önemsenmesi gereken nokta kaliteli malzeme kullanılmasıdır. Kaliteli malzeme ile bu sistemden uzun ömürlü faydalanılabilir. Özenli bir işçilik gerektirir ve döşenirken test yapılması kesinlikle unutulmamalıdır.

İnşaat aşamasında yapılan yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu yerden ısıtma sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız