İnşaat Aşamasında Yerden Isıtma Yapılır Mı?

İnşaat Aşamasında Yerden Isıtma Yapılır Mı?

26 Temmuz 2019 by in Genel

Günümüz teknolojisinde insanların istekleri ve beklentileri de artmış durumdadır. Şirketler artan beklentilere birçok yenilikle karşılık vermektedir. İnşaat aşamasında yerden ısıtma sistemleri bunlardan biridir. Yerden ısıtma, mekanlara uygulanarak müşterinin hizmetine sunulabilmektedir.

İnşaat Aşamasında Yerden Isıtma Seçenekleri

  1. Boru sulu yerden ısıtma sistemi
  2. Elektrik kablolu oluşturulan yerden ısıtma sistemi
  3. Karbonik film ile oluşturulan yerden ısıtma sistemi

Yerden Isıtma Sistemi Tesisatı Faydaları

Isınmak için kullanılan ısı materyalleri is ve toz gibi birçok sorunu beraberinde getirmektedir. Yerden ısıtma tesisatı sayesinde bu tür sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bu sistemler, alanların daralmasına sebep olan ısıtıcı sistemlerden kurtulma imkânı sağlamaktadır. Mekânların hem daha kullanışlı olmasını hem de yeterli ısıyı sağlaması için mutlaka bu yöntem tercih edilmelidir.

Yapımı süren bir mekanda yerden inşaat aşamasında ısıtma sistemi yapılabilmektedir. Süren inşaatın yerden ısıtma sistemi için hiçbir engelleyici özelliği yoktur. Uygulanacak yerden ısıtma sistemi, mekanın inşası tamamlandıktan sonra mekana panel yerleştirilerek yapılır. Panelin üzerine istenilen yerden ısıtma sistemine göre malzeme yerleştirilir. Borulu sulu bir sitem isteniyorsa boru yerleştirilir. Elektrikli bir ısıtma isteniyorsa kablo yerleştirilir. Yerleştirme işlemi karbonik filmde yapılarak sağlanabilmektedir. Yerleştirilen malzeme sonrası beton dökülür. İnce dökülen beton, yalıtımı sağlar. Bunun da tamamlanmasının ardından yüzeyin üzerine isteğe göre parke, mermer, fayans döşenebilir. Bunların hiçbiri özellikle tavsiye edilmezler. Tamamen müşteri tercihine sunulur.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra sistem, kullanıma hazır hale gelir. Temiz bir kullanım imkanı sağlayan sistem, sıcaklığın kontrol edilebileceği aygıtlarda yer sistemine bağlanıp kullanıma sunulmaktadır. Böylece ısı kontrolü sağlanır. Yerden ısıtma sistemleri anlık ısı düşüşlerini engeller. Tam tersine ortama bir sıcaklık imkanı sayesinde tasarruf imkanı sağlamaktadırlar.

İnşaat aşamasında yapılan yerden ısıtma sistemi için önemsenmesi gereken nokta kaliteli malzeme kullanılmasıdır. Kaliteli malzeme ile bu sistemden uzun ömürlü faydalanılabilir. Özenli bir işçilik gerektirir ve döşenirken test yapılması kesinlikle unutulmamalıdır.

Bu sistemler hakkında bilgi almak ve bu yerden ısıtma sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/cim-sahalarda-alttan-isitma-sistemleri-nedir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart