Isıtıcı Kabloyla Boru Isıtma Avantajları

Heat trace kablosu - Boru ısıtma - 20Watt/mt

Son yıllarda giderek artan ve popülerleşen bir sistem olan elektrikli ısıtma sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlardan biri olan ısıtıcı kabloyla boru ısıtma işleminin avantajları, elbette sistemin getirileri ile birlikte çok fazladır. Elektrikli ısıtma sistemlerinin en büyük avantajı kuşkusuz ki montaj ve maliyetinin düşük olmasıdır. Bununla birlikte eğer işçilik de kaliteli ve standart beklentileri karşılayacak kadar iyi yapılırsa, daha sonradan problem çıkartmayan ısıtma sistemlerinden olduğu için son derece güvenli sistemlerdir.

Elektrikli ısıtmanın kurulum, kullanım ve işletme maliyetinin uygun olması ve yaklaşık ömrünün yakıtlı sistemlere göre yüzde elli fazla olması nedeniyle mülkiyet giderleri açısından diğer ısıtıcılara oranla çok daha verimli olduğu bilinmektedir.

Isıtıcı Kablo ile Boru Isıtma Püf Noktaları

Özellikle endüstri tesislerinde en çok kullanılan sistemlerden biri olan ısıtıcı kabloyla boru ısıtma sistemlerinin püf noktaları, bu sistemleri kullanacak kişiler tarafından iyi bilinmelidir. Elektrikli ısıtıcı kablolar ile boru ısıtma, buhar ve sıcak sulu sistemlere oranla çok daha güvenilir ve uzun ömürlüdür. Bu da tercih edilmesi yönünde büyük bir etkendir.

Günümüzde gelişen ve yaygınlaşan teknolojinin de desteğiyle kurulum maliyetleri epey düşük olan ısıtıcı kablo sistemleri gerekli otomasyon kontrolü yapıldığı sürece her türlü endüstriyel alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Elektrik enerjisinin kontrolünün kolay sağlanması ve bunun yanında ısıtıcı kablo sistemlerinin bakım gibi ekstra masraflar yaratan bir dezavantajının olmaması da bir tercih seçeneği olarak sayılabilir.

Isıtıcı kablo uygulamasının en büyük avantajı kuşkusuz ki borunun içindeki gaz, sıvı ve viskoz akışkanların transfer edilirken istenilen katılığı sağlayamaması, özelliğini kaybetmesi gibi istenmeyen durumlara karşı akışkanların ısısını koruyarak tüketicinin ürününü de güvence altına almasıdır.

Isıtıcı Kablo ile Boru Isıtma Fiyatları

Isıtıcı kablo ile boru ısıtma fiyatları firmalara ve kullanılan malzemelere göre çeşitlilik gösterebilmektedir fakat bu konuda size yardımcı olacak ve yön gösterecek olan Isıtmax her zaman sizin en doğru ve düşük maliyetli kurulumu seçmenize olanak sağlar.

Isıtıcı kabloyla boru ısıtma hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Borularda Don Önleme Heat Trace Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız