ISITMAX Kar Buz Eritici Şilteler

Çatılarda Kar Buz Eritme Sistemleri

Buz ve Kar eritme şilteleri, dış mekanlarda kar ve buz eritme uygulamalarının nitelikli ve deneyimli bir teknisyene ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilmesi için önceden tasarlanmış bir çözüm yoludur. Buz ve Kar eritici şilteleri, sürüş yolları, kaldırımlar, yollar, rampalar, vs. yerlerde kış mevsiminde kar veya buzu eritmek için beton veya asfalt altında kullanılırlar.

Kar ve Buz eritme sistemlerinin en büyük yararlarından biri, bina çevresindeki yolların gece ve gündüz otomatik olarak güvenli tutulmasıdır. Kar ve buz eritme sistemi termostat ile kontrol edildiğinde sistem ıslaklık ve atmosfer duyar elemanlarındaki verileri değerlendirerek tamamen otomatik çalışır. Çatı ıslaklık duyar elemanı oluğun içine yerleştirilir. Saçak veya oluğun altına atmosfer duyar elemanı yerleştirilir. Dolayısıyla sistem kar ve buz oluşumunu takip eder ve enerji beslemesi saçaklarda ve oluklarda erime sağlandıktan sonra otomatik olarak durdurulur. Bu sayede asgari enerji tüketimi sağlanmış olur.

Kış rüzgarları çatınızda kar biriktirir. Binanın içinden gelen sıcak hava karın altından, güneş ışınları ise üstten kar yığınını eritmeye başlar. Eriyen kar saçaklara doğru yönlenir ve gündüz-gece sıcaklık farklarından dolayı tekrar donarak buz bariyerlerinin oluşmasına yol açar. Erimeye devam eden kar suyu bu bariyerlerin arkasında birikir. Biriken sular çatıdan içeri sızarak bina içine zarar verirler ve bariyeri aşarak sarkıtların oluşmasına neden olurlar. Her türlü çatı malzemesi üstüne döşenebilen ısıtma kabloları, saçaklarda buz bariyeri oluşumunu önlemek için kullanılmaktadır.

Kar ve buz eritici sistemler hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için Konut Tipi Kar ve Buz Eritme Sistemleri mize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız