Kaldırım Isıtma Sistemleri Nedir, Avantajları Nelerdir?

Kaldırım Isıtma Sistemleri Nedir, Avantajları Nelerdir?

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Rampa ve diğer yapı bileşenlerinde kar ve buz kontrolü sağlamak mümkündür!

Mevsim şartlarının sert geçtiği bölgelerde kar ve buz nedeniyle yaşanan çeşitli olumsuzluklar toplumsal yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu gibi yerlerde kar ve buz denetimi özellikle önem kazanmaktadır. Önlem alınmadığı taktirde bahsi geçen hava olayları çeşitli maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir. Kaldırım elektrikli ısıtma sistemleri ile kar, buz ve don olayları gibi mevsimsel kaynaklı promblemlerin önüne geçilebilmektedir.

Kaldırım Isıtma Sistemlerinin Avantajları

 • Montaj maliyeti piyasadaki diğer ısıtma sistemlerine oranla oldukça düşüktür.
 • Montajı oldukça kolaydır.
 • Borulama işlemi olmadan sadece elektrik hattına bağlanarak çalıştırılması büyük bir avantaj sağlar. Kurulumdan sonra da bir iki dakika içinde hemen çalıştırılabilir.
 • Bakım maliyeti neredeyse yok denecek kadar azdır.
 • %100 verimlilik sağlar. Sistemde kullanılan tüm elektrik tamamen ısıya dönüştürülür.
 • Sistemde hareket eden herhangi bir parça olmadığından oldukça uzun ömürlüdür.
 • Kurulum, kullanım ve işletme giderleri olabilecek en düşük seviyededir.
 • Dayanım ömrü diğer yakıtlı sistemlere göre %50 oranında daha fazladır.
 • Mevsimsel koşullardan kaynaklı kötü etkileri ortadan kaldırarak kaldırım ve yaya yollarının daima kullanıma açık olmasını sağlar.

Çevre Dostu Isıtma Sistemi

Elektirkli yerden ısıtma sistemleri kullanıcıya sağlıklı ve konforlu bir çevre sunar. Otopark, garaj, rampa, yaya-araç yolu, köprü, viyadük, merdiven basamakları ve kaldırım gibi yapı katmanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Sistem kurulumdan itibaren otomatik olarak çalışır. Bu sayede gözden kaçabilecek gizli buzlanma oluşumu gibi tehlikelerin önüne geçilmiş olur. İnsanlara, araçlara ve binalara güvenli bir yaşam ortamı sağlanır. Sistem kontrolü var olan ekipmanlar sayesinde sadece kar yağması ve buzlanma olması durumlarında kullanılır. Sistemin kurulduğu yerlerde bu sayede kar birikimine engel olunur, tuzlanma ve kar kürenmesi gibi işlemlere gerek kalmaz.

Uygulama yapılacak olan çevrenin ortalama kar yoğunluğu, çevrede var olan rüzgarın hızı, ortamın ortalama sıcaklık değeri, uygulama yapılacak olan döşemenin kesiti gibi etmenler göz önünde bulundurularak kar ve buz oluşumunu engellemek için çevre şartlarına en uygun olacak optimum çalışma düzeyi belirlenir. Bunlara kurulum yapılan mekanda beklenilen kar eritme hızını da ekleyebiliriz.

Kaldırım ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/yerden-isitma-sistemleri-ayaklarinizdan-kalbinize-dogru-isinacaksiniz/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız