Kış Bahçesi Nasıl Isıtılır?

Kış Bahçesi Nasıl Isıtılır?

19 Ocak 2021 by in Genel

Kış bahçesi nasıl ısıtılır sorusu, ne tür bir bahçeniz olduğuna göre ve nasıl ısıtmak istediğinize göre değişen cevaplar içerir. Cevaplar ne olursa olsun, Kış bahçesi hayatın harika keyiflerinden biridir.

Kış Bahçesi Nedir?

Bahçe yaz veya ilkbaharda asla vazgeçmeyeceğiniz doğal ortamlardan biridir ve gün boyu açık havada oksijen alabilirsiniz. Ama ne yazık ki kış gelip soğuduğunda doğal olarak hayat taş bina ile dört duvar arasında sıkışıp kalıyor. Ancak yeni dekoratif trendler sayesinde bu durum artık kötü bir kader değil. Bunun nedeni bugün kış bahçesi akımının yaygınlaşmasıdır. Eski tarz balkonlar artık evde lüks mekanlara dönüşürken, bazı evlerde kapalı kış bahçelerine dönüşüyor. Kış Bahçesi Nasıl ısıtılır cümlesindeki kış bahçesi, bu şekilde tanımlanır.

Bahçede 4 Mevsim Süren Yaşam

Kalın, kolay açılabilen ve yüksek kaliteli cam malzemeden yapılan kış bahçesi, ideal bir apartman hayatına karışanlar bile dört mevsim bahçesiz kalmıyor. Kareler, daireler, dikdörtgenler ve üçgenler gibi tüm geometrik şekiller bile kış bahçesinde tasarlanabilir. Ayrıca bu bahçeler pratik, çok kolay ve temizdir.

Kısacası kışı sevdikleriniz ve aileniz ile doğal bir bahçe ortamında geçirmek istiyorsanız kış bahçesinden daha güzel bir şey yoktur. Ek olarak, en son trend olan kış bahçeleri yalıtılmakta ve ısıtılarak önemli tasarruflar sağlanmaktadır.

Kışın bahçenizi tasarlamak için sabit camlar kullanabilirsiniz, ancak yazın katlanabilir camlar da tasarlayabilirsiniz. Bu nedenle açılabilir bahçeler mevsimlik olarak tasarlanmıştır. Bu sayede dört mevsim kış bahçenizin keyfini en konforlu şekilde çıkarabilirsiniz. Güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Kırılmaz camla desteklenen alan, cam ve çelik karışımı olup özel bir kilitleme sistemi ile perçinlenmiştir.

Tahmin edebileceğiniz gibi evinizin kış bahçesi nasıl ısıtılır bölümünü hallettikten sonra bir fincan çay veya kahve eşliğinde geçirebileceğiniz konforlu ve kaliteli zaman eşsizdir.

Kış Bahçesinin Faydaları

Ayrıca kaliteli ve doğru montaj ile kurulan bir kış bahçesinin ömrü sınırsızdır. Bundan sonra, tek işiniz bahçenizi düzenli olarak korumaktır. Japonya’da 15-20 yıllık geçmişi olan bu bahçeler, yaz kış kapalı odalarda kalmaktan sıkılanlar için bire bir tasarımlardır.

Cam çatı şeklinde de tasarlanabilen bu eşsiz ve güzel yapılar, son zamanlarda güneş kontrolünün devreye girmesiyle daha da popüler hale geldi. Mekânın özelliğine göre cam çatılı kış bahçesi ve kapalı çatılı kış bahçesi tasarlamak artık mümkün.

Beyaz veya nötr renklerde tasarlanabilen kış bahçesi sayesinde evinizde yarı açık ve yarı kapalı harika bir cam bir ortam yaratabilirsiniz. Yalıtımlı alüminyum ve katlanır sistemli sürgülü camlı kış bahçesi nasıl ısıtılır sorununu çözdükten sonra ile evinizi bir peri masalından köşeye çevirin.

Bir Kış Bahçesi Nasıl Oluşturulur

Öncelikle evinizin hangi bölümünü (balkonlar, teraslar …) kış bahçenizi inşa etmeyi planladığınıza karar verin. Karar verdiğiniz yeri yenilemeye başlamadan önce konuyla ilgili bir uzmanla konuşun. Kış bahçesi modelleri çok çeşitli ve biçimlidir. Bu nedenle kış bahçesi modelinizi evinizin yapısına ve konumuna göre belirleyin. Belirlediğiniz model evinizle uyumlu olmalı ve doğal bir görünüm sağlamalıdır. Kış bahçesi için kullanılan malzeme seçimi de (ferforje, mika, cam, naylon, çelik, ahşap vb.) Modelin belirlenmesinde önemli rol oynar.

Uygulama sırasında kullanılan yapı sistemi, bahçenin daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlar. kış bahçesi nasıl ısıtılır yapıyı oluşturduktan sonra vermeniz gereken cevaplardandır.

Kış Bahçesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Kış bahçesinin duvarları camdan yapılmıştır, bu nedenle camın katlanabilir (açılabilir ve kapatılabilir) olduğundan emin olun. Katlanır cam; bitkileri kışın soğuğundan korur ve yazın sıcağında soğutur.
 • Kış bahçesinde ışık da çok önemlidir. Kış bahçeniz bol güneş ışığı alan bir yere yerleştirilmelidir.
 • Düzgün ısıtma sistemlerine sahip kış bahçesi bitkileri uzun süre dayanacak ve ideal gelişim gösterecektir.
 • Bahçede kullanılan mobilyalar bahçe havasını yansıtmalı ve dayanıklı olmalıdır. Rengi, yerleştirildiği bahçenin atmosferine uyum sağlamalıdır.
 • Daha yaşanabilir bir bahçe ortamı yaratmak için minderler, aksesuarlar ve heykeller ile kış bahçesine dinamizm katın.
 • Geceleri oturup bahçenin tadını çıkarmak istiyorsanız, aydınlatmayı kullandığınızdan emin olun. Yine aydınlatma seçimi. Bahçe tarzınıza uygun olmalı ve gözlerinizi yormamalıdır. Kış bahçesi nasıl ısıtılır konusu da dikkat edilmesi gereken hususlardandır

Kış Bahçesi Bitki Seçimi

Kış bahçeniz için seçeceğiniz bitkiler, bahçe tasarımınızın en ayırt edici unsurlarıdır. Kentia, Areca, Spaty, Anthorium, Calatheas, Yucca ve Draceana gibi yapraklı iç mekan bitkileri, Orkideler, açelyalar ve menekşeler gibi çiçekli bitkiler; Kamkat, limon gibi meyveli bitkiler ortamı olumlu yönde değiştirir.

Bitkileri seçerken daima çevre sıcaklıklarını ve güneşlenme noktalarını dikkate alın. Sıcaklığa ve güneşlenme koşullarına bağlı olan bitkiler, uzun ömür ve sağlıklı büyüme gösterirler.

Seçtiğiniz bitkilerin saksıları farklı olmamalıdır. Çünkü farklı renk karışımları gözlerinizi yorar. Bahçenin bırakmak istediği etkiyi azaltır. Büyük ve küçük aynı renk ve şekildeki saksılar çevreyi canlandırır, çevreyi güzelleştirir, dengeler ve çevresindeki nesnelerle uyum sağlar. Kış bahçesi nasıl ısıtılır kelimelerini aklınıza getirirken bitki seçimininde ısıya uyumlu olması gerektiğini bilmelisiniz.

Kış Bahçesi Nasıl Isıtılır?

Evinizin kış bahçelerini ve balkonlarını ısıtarak bu alanların keyfini her mevsim yaşayabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde kapalı balkonların ve kış bahçelerinin ısıtılması da evin genel yalıtımına yardımcı olur. kış bahçesi nasıl ısıtılır sıkıntısında yalıtım faktörü çok önemlidir.

Dış mekan ısıtıcıları olarak kullanılan en yaygın sistemler ısı şemsiyeleri veya mantar sobalarıdır. Bu ısıtıcılarda borudan alınan gaz, delikli reflektör tarafından yakılarak ısı yayar. Ancak bu sistemler, kapalı kenarları olan dar alanlar veya daha fazlası yerine bahçe gibi hava sirkülasyonu olan alanlarda kullanılmaktadır.

Özellikle ticari alanların dış mekanlarında kullanılan tüp radyasyon, doğalgaz, LPG mantar sobası, baş üstü infrared ısıtıcılar gibi çözümler, dar alanlar ve kapalı çatılar ile kış bahçelerine farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Bu ısıtma sistemlerinin yanı sıra son yıllarda popüler hale gelen yerden ısıtma, soğuk aylarda kış bahçelerinin konforunu artırmak için de kullanılabilir. Kış bahçesi ısıtma problemi bu şekilde cevaplanabilir.

Kış Bahçesi Uygulamasında Yerden Isıtma Sistemi

Dış mekânları, bahçeleri, kapalı balkonları veya kış bahçelerini ısıtmak için önerilen diğer bir çözüm de yerden ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma, diğer geleneksel ısıtmaya göre biraz daha pahalı, ancak en uzun ve en konforlu çözümü yaratıyor.

Karbon film yerden ısıtma sistemleri, evlerde parke zemin ve halıların altına uygulanabilen sistemlerdir. Sistem parke zemin altında kontrollü termostat ile uygun sıcaklıkta çalışır. Yalıtım koşullarına bağlı olarak, bu sistem alanda hem yatay hem de dikey olarak eşit bir ısı dağılımı sağlamak için nadiren veya yoğun olarak yerleştirilebilir. kış bahçesi nasıl ısıtılır sorunu bu alternatifle de çözülebilir.

Bir önceki yazımıza https://www.isitmax.com/ev-ekonomisine-giris-faturadan-tasarruf-etmenin-7-yolu/ linkinden ulaşabilirsiniz.

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart