Konutlar İçin Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri konutlar için maliyet, kullanım, rahatlık gibi konular açısından diğer sistemlere göre daha tercih edilebilir sistemlerdir. Bu sebeple son yıllarda konut ısıtmalarında yaygın bir şekilde kullanılırlar.

Konutlar için yerden ısıtma sistemleri odalarda veya banyo gibi ıslak alanlarda rahatlıkla kullanılacak sistemlerdir. Her türlü yüzey kaplamasının altına uygulanabilir olması açısından da uygulama çeşitliği sağlamaktadır.

Konut İçin Yerden Isıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Konutlar için yerden ısıtma sistemi sulu borulu, elektrikli veya karbonik filmli olmak üzere üç ana çeşitte olabilir. En çok tercih edilen ısıtma sistemi ise elektrikli yerden ısıtma sistemidir. Elektrikli sistemlerde ısıtma, elektrik kabloları aracılığı ile sağlanır. Elektrikli ısıtma sisteminde borular veya kablolar döşendikten sonra üzerine ince bir şap atıldıktan sonra istenilen döşeme yüzeyi ile kaplanabilir. Parke, doğal taş, fayans, seramik gibi malzemeler kaplansa bile verimli ısıtma devam eder.

Konutlar İçin Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları Nelerdir?

 • Konutlar için yerden ısıtma sistemleri sağlıklıdır. Aşırı sıcak alanlar oluşturmadığı gibi odalar arasında da ısı farkları oluşmaz.
 • Yerden ısıtma sisteminin gürültüsü yoktur ve kimseyi rahatsız etmeden çalışır.
 • Düşük dereceli ısıtma sistemleri olması sebebi ile verimli bir oda sıcaklığı ile oda içerisinde kaliteli bir hava oluşmasını sağlar.
 • Konut için yerden ısıtma sistemleri radyan ısıtma prensibine dayanır. Radyan ısıtma, doğal ısınma prensibine en yakın yöntemlerden biridir.
 • Termostat ile tüm evin ısısı kontrol edilebildiği gibi odaların ısıları da tek tek kontrol edilebilir. Gerektiğinde odalar az veya fazla ısıtılabilir.
 • Konut içi yerden ısıtma sistemlerinde, toplam tüketim düşük olduğundan oldukça ekonomiktir. Diğer sistemlere göre yüzde 40’a varan tasarruf sağlar.
 • Bu ısıtma sistemi istenildiğinde yatay olduğu kadar dikey olarak duvarlara da döşenebilir.
 • Konut içi yerden ısıtma sistemleri toz ve mayt oluşumunu en aza indirir.
 • Konut içi yerden ısıtma sistemleri istenirse konut içerisinde kısmı olarak ta uygulanabilir. Örneğin sadece banyoya döşenebilir.
 • Konut içi yerden ısıtma sistemleri estetiktir. Klasik ısınma sistemindeki peteklerin görsel kirliliğini barındırmaz. Odanın kullanım alanını genişletir.
 • Uzun ömürlü ve güvenli sistemlerdir. Yangın riski oluşturmaz ve bir kere kurulduktan sonra ortalama 50 seneden fazla dayanır.

Konutlar için yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Elektrikli Yerden Isıtma Sistemleri ya da Sulu Yerden Isıtma Sistemleri sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız