Otel Isıtmasında Kullanılabilecek Isıtma Yöntemleri

Zemin ısıtma yöntemleri arasında yer alan elektrikli ısıtma, birçok alanda kullanılabilen ısıtma yöntemlerinden biridir. İş yeri, ofis, stadyum, ev ve daha birçok alanda kullanılabilen bu sistem, otel ısıtmasında da tercih edilmektedir.

Otel Isıtması Gerekli Mi?

Az ya da çok, kapasitesi ne olursa olsun otellerde ısıtma gereklidir. Yerden ısıtma ise otellerde en konforlu ısıtma yöntemleri arasında yer almaktadır. Görüntü olarak herhangi bir sorun yaşatmayan ve otel dekorasyonunu bozmayan elektrikli yerden ısıtma sistemi, müşterilerin otelden oldukça memnun ayrılmasını sağlamaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyen kaliteli otellerin tercihi olan yerden ısıtma, bu anlamda oldukça gerekli ısıtma sistemlerinden biridir.

Otel Isıtmasında Elektrikli Zemin Isıtma Nasıl Yapılır?

Elektrikli zemin ısıtma yapılması için uygun zemin şartlarının sağlanması gerekmektedir. Hem taş zemin hem de parke zemin altına uygulanabilen elektrikli yerden ısıtma sistemi, oldukça kolay ve pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Banyo, koridor, mutfak ve benzeri taş zemine sahip olan alanlarda olduğu gibi parke altına ısıtma sistemi yapılırken de tadilat ya da yeniden zemin kaplaması yapılan zamanları tercih etmek gerekmektedir. Elektrikli zemin ısıtma yapılırken önce zemine ısı yalıtım malzemesi döşenir, ardından üzerine elektrikli yerden ısıtma sistemi döşenir. Bunun üzerine de sistemi sabitleyen bir tel kafes uygulanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra da parke ya da taş ile ısıtma sisteminin üzeri kapatılır.

Otel Isıtmasında Elektrikli Zemin Isıtmasının Faydaları

Elektrikli zemin ısıtmanın faydaları arasında ilk olarak sayabileceğimiz madde, ısının eşit olarak dağılmasını sağlamasıdır. Bunun yanı sıra her türlü zemin altına uygulanabildiği için otelin her alanında yerden ısıtma kullanılabilmektedir. Otel ısıtmasında elektrikli yerden ısıtmanın kullanılması, peteklerin yaratmış olduğu görüntü kirliliğini de önlemektedir. Taş ve benzeri zeminlerde daima hissedilen zemin soğukluğu da yerden ısıtma sistemi ile giderilmektedir. Otel banyolarında ve hamam gibi alanlarda da kullanılabilen elektrikli yerden ısıtma sistemi, bu alanlardaki ıslaklık ve rutubet olayını da ortadan kaldırmaktadır. Isıyı eşit bir şekilde dağıtan elektrikli zemin ısıtma, çok daha kaliteli ve konforlu bir ısınma sağladığı için son derece faydalıdır.

Otellerin ısıtılmasında sistemler hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Otel Tipi Yerden Hamam Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet