Parke Altı Elektrikli Isıtma Sistemleri Püf Noktaları

Parke Altı Elektrikli Isıtma Sistemleri Püf Noktaları

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Parke altı ısıtma sistemleri yerde ısıtma sistemleri arasında bulunan bir sistemdir. Yer döşemesi parke olarak yapılmış veya yapılması düşünülen mekanlarda kullanılan yerden ısıtma sistemidir. Uygulama olarak diğer yerden ısıtma sistemlerinden bir farkı bulunmamaktadır. Sadece ısıtma sisteminin üzerindeki döşeme özelliği ile alakalı olarak verilen bir isimdir. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan isimler genellikle döşeme ile ilgili olarak belirlenmektedir.

 1. Fayans altı
 2. Laminant parke altı
 3. Zemin altı yerden ısıtma sistemleri olarak adlandırmak mümkündür.
 4. Gelecekte yer döşemede kullanılacak farklı yöntemlere göre yerden ısıtma sistemlerinin farklı isimler alması da muhtemel olacaktır. Genel olarak yerden ısıtma sistemlerine zemin altı ısıtma sistemi denebilir.

Elektrikli Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

Elektrikli yerden ısıtma sistemleri püf noktaları konusundan bahsetmek gerekirse; parke altı elektrikli ısıtma, ısınma özelliği bulunan kabloların sistematik, birbirine bağlantılı tek ve kesintisiz olarak sıralanmasıyla yere sabitlenmek sureti ile yapılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan ısınma özelliği bulunan kablolar zemine yerleştirilmeden önce hazır bir donanım ile sabitlenmiş olarak üretilebilmektedirler. Yerden ısınma sistemlerinde kullanılan kablonun yere sabitlenerek kurulumunun yapılması da mümkün olmaktadır.

Bu kabloların döşendiği mekanın elektrik sayacına bağlanması sureti ile sistem çalıştırılabilmektedir. Yerden ısıtma sistemi için ayrıca bir elektrik panosu oluşturmaya gerek bulunmamaktadır. Mevcut elektrik panosundan sisteme elektrik verilerek kontrol edilmesi sağlanmaktadır.

Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Fiyatları

Elektrikli yerden ısıtma fiyat ve özellikleri bakımından avantajlı ısıtma sistemlerinden biridir. Türkiye’de en çok kullanılan ve tercih edilen yerden ısıtma sistemi elektrikli yerden ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma sistemlerinin avantajlı olması için kurulumunda ve uygulanmasında dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır.

Sistemin püf noktalarını bilmek ve bu püf noktalarından faydalanmak için sistem kurulumunu yaptıracağınız firmayı dikkatlice seçmelisiniz. Sistemin nasıl kurulacağını, nasıl kullanılacağını, kullanım özelliklerini ve tasarruf yöntemlerini bilen, sistemin püf noktalarını bildiği için aktaran yerden ısıtma istemi satışı yapan firmalarla irtibata geçerek sistemi satın almanız ve kurdurmanız doğru bir tercihtir.

Parke altı alttan ısıtma sistemleri fiyatları ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak ve sistemi satın almak için www.ısıtmax.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Parke altı elektrikli ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Parke Altı Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz. Ya da farklı bir tür olan sulu yerden ısıtmasistemlerini inceleyebilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız