Parke altı ısıtma sistemleri

Yazının içeriği

Günümüz koşullarında birçok konuda teknolojinin gelişmesiyle birlikte yenilikler oluşmuştur. Oluşan yenilikler arasında ısı sistemleri de bulunmaktadır. Eski ısınma sistemleri tek edilip yeni bir uygulama olan yerden ısıtma sistemleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı ve temizliği çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Yerden Isıtma Çeşitleri

  • Boru sulu yerden ısıtma sistemleri
  • Elektrik kablolu yerden ısıtma sistemleri
  • Karbonik film yerden ısıtma sistemleri

Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları

Parke Altı Isıtmada Uygulanan Sistem

Parke altına uygulanan yerden ısıtma sistemi, karbon film yöntemidir. 32.sınıf parke sistemi tercihi yapılmalıdır. Karbon filmlerinin parke altına döşenmesi ile sistem kullanılabilmektedir. Karbonun ısı dağıtıcı özelliği büyük kolaylık sağlamaktadır.

Parke Altı Isıtma Sisteminin Faydaları

Birçok uygulanan ısı sistemine göre kurulumu daha az maliyetlidir. Diğer yöntemlere göre bakım zahmeti yoktur. Kaliteli malzeme kullanımı ile orantılı olarak uzun ömürlü olmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerindeki gibi ekstra panel radyatörlerine sahip değildir. Homojen şekilde ısı dağılımı sağlamaktadır. Isıyı yalnız bir alana toplamaz ısının dağılımı orantılı olarak sağlamaktadır. Ayrıca birçok firma kullanılan ürünle ilgili yanmazlık garantisi vermektedir. Süper incelik sağlamaktadır. Döşemesinin kolay oluşu çabuk hizmet vermesini sağlamaktadır. İklim koşullarında göre döşeme şekli değiştirilebilir. Doğalgaz gibi ısıtma sistemine göre daha tasarruflu bir sistemdir. Eski ısınma sistemlerinde oluşabilecek is gibi hoşlanmayan durumlarına rastlanmayacaktır. Böcek ve bakteri gibi yer tabakasında oluşabilecek sıkıntıları azalmaktadır. Çabuk şekilde ısınma sağlamaktadır. Bu kullanım yönteminin sertifikası da bulunmaktadır. Anti alerjik yapısı sayesinde temiz olma imkanı vermektedir. Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olamadığı için üzerine döşenen yapı zarar görmeyecektir. Genellikle %30-40 arası enerji imkanı sağlamaktadır. Isı kaynağı karbondur. Karbonik film, ilk olarak ortamda bulunan insanı ısıtma özelliği sağlamaktadır.

Yerden ısıtma sistemi tercih edecek kişilerin mutlaka kalite ürün seçmelerini gerekmektedir. Kaliteli ürün ısı sisteminin uzun süre olmasını ve parkeye de zarar vermeyecektir. Sağlıklı ve temiz bir ortam sağlayacak karbon film ısı sistemi genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Daha dar alanlar için kullanılan bu yöntem kullanım kolaylığı ile çok fazla tercih edilmektedir.

Parke altı ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Parke Altı Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz. Ya da farklı bir çeşit olan sulu yerden ısıtma sistemi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet