Parke Yüzeylere Zemin Isıtma Yapmak Doğru Mudur?

Parke Yüzeylere Zemin Isıtma Yapmak Doğru Mudur?

27 Temmuz 2019 by in Genel

Evlerde ve çeşitli iş yerlerinde kullanılan ve en iyi ısınma sistemi olarak yerden ısınma sistemleri kabul edilir. Bu sistemler arasında ısıyı geçirme konusunda en kullanışlı olanı, zemin parkedir. Parke yüzeylere zemin ısıtma yapmak doğru mudur? sorusu sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Parkeler, ısıyı geçirgen özelliği bulunan ağaçlardan yapılırlar. Radyan sistemin zemine döşenmesinde ısı kaynağı olarak da kabul edilerek yerden ısınma sistemine yardımcı olurlar.

Parke Altı Yerden Isıtma hizmetinde dikkat edilmesi gereken tek nokta, parke döşenen ortamların nem oranıdır. Mekanlarda doğal bir dokunuş oluşturan parke döşemeleri, sağlamlığı ve dayanıklılığı sayesinde yerden ısıtma sistemlerini korumak açısından da önemlidir. Isıyı tutan ve muhafaza eden bir özelliği de bulunan parkelerin hangi ham maddeden yapıldıkları sıcaklığın korunmasında oldukça önemli bir yer tutar.

Parke Zemin Isınma Sisteminin Destekçisi

Soğuk kış aylarının etkisini azaltmak ve ısıyı daha çok muhafaza edebilmek amacıyla zemin ısıtma sistemleri daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Yer döşemelerinin nasıl olması gerektiğine ilişkin en uygun çözüm parkedir. Parkenin ahşap yapısı radyan ısıtma sistemlerinde ısı kaynağı olabildiği için ev ve iş yerlerinde döşeme olarak en çok parke kullanılıyor. Parkenin döşeme tekniklerinin oldukça basit olması da zemin ısıtma sisteminin muhafazası ve zarar görmemesinde önemli rol oynar. Parke döşemesi aynı zamanda yer döşemelerinde herhangi bir dış etken olmaması halinde evladiyelik olduğundan bütçeniz için de hesaplıdır.

Parke Yüzeylere Zemin Isıtma Yapmak Doğru Mudur: Parke Cinsi

Parke, yayılan ısının muhafaza edilmesi ve yansıtılmasında etkili oluşu sebebiyle günümüzde banyolarda da kullanılır. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle ıslak alanlarda da kullanılmaya başlanan parkede, önemli olan hangi ağaç türünden imal edildiğidir. Kiraz, meşe, Hint meşesi ve Amerikan ceviz gibi ağaç türleri, neme karşı dirençli oldukları için yerden ısıtma sistemi döşenen zeminler için oldukça uygundurlar. Bunun dışında çam ve köknar ağaçları da sağlam ve dayanıklı olmaları nedeniyle yerden ısıtma sistemi olan mekanlarda sıkça tercih edilir. Parke döşemeleri ahşap görünümleri sayesinde döşendikleri ortamda sıcak bir hava yaratırlar. Tahtanın uzun ömürlü olması ve dış etkenlere karşı dayanıklılık göstermesi, altına döşenen radyan sistemin korunması açısında da önemlidir.

Zemin ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için isitmax.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart