Proje Bazlı Çatı ısıtma Fiyat Teklifi

Proje Bazlı Çatı ısıtma Fiyat Teklifi

Teknik destek alın

Konut tipi, ticari ve endüstriyel yapıların çatılarında; drenaj sağlama, yapısal hasarı önleme, yapı ve can güvenliği koruma, kar yükü problemleri için proje bazlı teklif almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Hakkında : Çatılarda kar buz önleme amaçlı ısıtma ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için https://www.isitmax.com/kar-eritme-cati-oluk-isitma/ adresimize bakabilirsiniz.  Bu sayfada montaja hazır olarak önceden hazırlanmış çatı kenarında ısıtma amaçlı ısıtma seti gösterilmektedir.

Villa, konut, ticari yapılar, kamu kurumlarının çatıları yada endüstriyel yapıların çatılarında kar buz önleme çözümleri çok çeşitli kullanım alanlarını kapsayabilir. Bu alanlardan çatı saçakları aşağıdaki şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Oluksuz eğimli çatılar: Kar yağışının fazla olduğu bölgelerde çatı üzerinde biriken karlar tehlike arzetmektedir. Bitişik nizam ve farklı yükseklikte olan yapılardan düşen buz kütleleri can ve mal güvenliği açısından ciddi riskler barındırmaktadır. Metal kenetli çatılarda, kar tutucu ile birlikte saçak boyu 100cm genişliğinde ısıtma yapılması tavsiye edilir. Karın sıcak çatı olarak adlandırılan saçağın gerisinde toplanması, saçak kısmında biriken karın ise buz olmadan eriyerek tahliye edilmesini sağlar.

Oluklu ve düşük eğimli çatılar: Konut tipi yada endüstriyel çatılarda yağan kar çatı üzerinden oluklara ulaşır ve drenaj sağlanamazsa buz oluşumu başlar. Üstü kapanan oluklar ve çatı yüzeyinden gelmeye devam eden kar geri dönülmez bir oluşum içine girerek hasar vermeye başlar. Bu sürecin defalarca devam etmesi konut tipi çatılarda olukların deforme olmasına, eğilmesine ve bazı durumlarda yerinden çıkarak üzerindeki karın ağırlığı ile düşmesine sebep olur. Endüstriyel çatılarda ise gizli derelerde genleşen buz yapısal hasara neden olarak içeriye su girmesine, yalıtımın bozulmasına vb sorunlara neden olabilir. Bu tarz durumlarda oluk içi ısıtma, yağmur iniş boruları ve saçaklarda ısıtma yapılması tavsiye edilir.

Ürün Varyasyonlarının Seçilmesi

Çatı Kaplaması 

Saçak ısıtma ürünümüz; metal çatılar yada shingle kaplamalar için farklı aksesuarlar ile birlikte gönderilmektedir. Çatı kaplaması seçimi yapıldığında ilgili ürüne ait aksesuarlar kutu içeriğine dahil edilecektir. Sistemde aynı ısıtma kablosu ( T2MaxPro ) kullanılmaktadır. Uv dayanımlı, yüksek ısı çıkışı ve çift iletkenli tek noktadan besleme kolaylığı sağlayan tasarımı ile uzun yıllar çatınızda performans kaybı olmadan işlevini yerine getirmek için dizayn edilmiştir.

Kablo Metrajı Seçimi

 • Metal çatılarda m2’de 8 metre kablo kullanımını baz almalısınız.
 • Shingle çatılarda m2’de 6 metre kablo kullanımını baz almalısınız.

Isıtma kablosunun çalışabilmesi için ona elektrik vermelisiniz. T2MaxPro ısıtma kabloları belirli boylarda kesilerek 3 metre soğuk besleme ucu ile birlikte montaja hazır halde kutuya eklenir. Bunun anlamı ısıtma kablolarını kurulum klavuzunda gösterildiği şekilde çatı kenarına bağlantı aksesuarları ile yerleştirebilirsiniz ve kablo uçlarını besleme buatlarınıza ( elektrikçiniz çatıya enerji götürdüğünde kabloları bağlamak için buat koyacaktır ) bağlayabilirsiniz.

Kontrol Panosu

Saçak yüzeyine yerleştirilen ısıtma kabloları, buat bağlantısı ile kontrol panosuna gitmeye müsaittir. Panonuz sistemi kontrol etmeniz için gerekli olan Sıcaklık regulatörü ve ısı sensörü ile donatılmıştır. Seçilen kablo metrajına uygun kontrol panosu tüm bağlantıları yapılmış halde siparişinize eklenecektir.

Sıcaklık Kontrolü : Çatı ısıtma sisteminizin termostat ve sensör ile kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada farklı kontrol üniteleri öne çıkmaktadır.

 1. Ekoline Serisi Kontrol Panosu: Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat ve sıcaklık sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde sistem çalışır, +3C’nin üzerine çıkınca kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 2. Proline Serisi Kontrol Panosu: Hava sıfır derecenin altında bile olsa buzlanma olmayabilir. Bu durumda ısıtıcılar boşa çalışacaktır. Bunu önlemek için sıcaklık sensörüne extra nem sensörü eklenir. Sıva üstüdür. Ray tipi dijital termostat,  sıcaklık sensörü ve harici nem sensörü ile birlikte gelir. Kurulu güçlere göre uygun amperajda sigorta ve kontaktörler ile montaja hazır sevk edilir. Hava sıcaklığı +2C’nin altına indiğinde ve nem sensörü yağış algıladığında sistem çalışır, sıcaklık veya nem sensörü birlikte uygun değerler sunduğunda sistem kapanır. Bu ayar fabrikasyon olarak standarttır. Kolaylıkla değiştirilebilir.
 3. Maxline Serisi Kontrol Panosu: Proline serisi kontrol panosu ile aynı özelliklere sahiptir. Panoda kullanılan sıcaklık regulatörü ve sensörler EBERLE markadır. Eberle, sıcaklık regulatörü, sıcaklık sensörü, nem sensörü birlikte set olarak gelmektedir.

Montaj: Çatı ısıtma sistemlerimiz ve yapılan seçimler montaja hazır olarak gönderilmektedir. Uygun görürseniz İstanbul içi montaj hizmetimizi siparişinize ekleyebilirsiniz. Şehir dışı uygulamalar için bayilerimiz ile iletişime geçilerek keşif ve montaj bilgisi alınması gerekebilir.

GARANTİ

Roofmax serisi ürünümüz için 3 adet garanti sunmaktayız.

 1. 20 Yıl SAFEMAX Garantisi: Çatı Isıtma Kablolarımız ( TmaxPro, Hmax ) tasarım olarak UV dayanımlı ve dış ortamda  en az 30 yıl çalışması için gerekli olan mühendislik ve hammadde altyapısı ile üretilmektedir. İmalat kaynaklı bir arıza olması durumunda SafeMax Garanti prosedürümüz doğrultusunda ürün değişimi ( inşaat işleri size aittir ) yada ücret iadesi ( fatura tutarı kadar ) yapılması sözleşme ile belirlenmiştir. 1995 yılından beri arızalı ürünümüzün olmaması ile gurur duyuyoruz.
 2. Otuz gün İade Garantisi :  Kutusu açılmamış, yanlış sipariş, vazgeçilmiş ürün yada bizden kaynaklı sorun yaşamanız durumunda 30 gün içinde satın aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. Özel sipariş ürünler bu kapsamda değildir.
 3. En İyi Fiyat Garantisi : Isıtmax olarak ürünlerimize ve fiyatlarımıza çok güveniyoruz. Daha pahalı olduğumuz halde bize güvenip aynı ürünü bizden almak isterseniz; lütfen nereden daha uygun fiyat aldığınızı bize bildiriniz ( info@isitmax.com ) rakibimizin fiyatının sembolik olarak bir tık altına ineceğimize söz veriyoruz.  Garantiler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen SafeMax Sayfamızı ziyaret ediniz.

Not : Satın aldığınız ürün bağlantıları yapılmış olarak montaja hazır gönderilmektedir. Bununla beraber kalifiye bir elektrikçi olmadan enerji bağlantılarını yapmamanızı tavsiye ederiz.

Not : RoofMax serisi çatı ısıtma ürünlerimiz birlikte kullanılmaya uygun ürünlerdir. Satın aldığınız ürün içinde gelen kontrol panosuna farklı bir RoofMax serisi ürünümüzü bağlayabilirsiniz. Bu konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba,
  Proje Bazlı Çatı ısıtma Fiyat Teklifi
  Ürünümüz ile ilgili size destek vermemi ister misiniz?