Rampa Isıtma ve Dondan Koruma İçin Öneriler

Rampa Isıtma ve Dondan Koruma İçin Öneriler

28 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Gelişen teknoloji ile birlikte ısıtma sistemlerinde birçok yeni yöntem kullanılmaya başlandı. Yaşamı kolaylaştıran bu yöntemlerden bir tanesi de rampa ısıtma sistemleridir. Fabrika girişleri, depo yükleme alanları, endüstriyel kuruluşlar, avm-rezidans-konut projelerinin otopark girişleri yada kamusal alanlarda soğuk kış şartlarına bağlı olarak buzlanmaya bağlı hasar ve yaralanmalarına önüne geçmek için tasarlanmış elektrikli beton yada asfalt altı kar buz önleme çözümleridir.

Rampa Isıtma Sistemi Nedir?

Kış koşullarında rampa olan bölgelerde tabana yerleştirilen sistemler sayesinde yüzeyde ısı dağılımı sağlayıp don olayını önleyen sistemdir. Kar yağışı ile birlikte otomatik olarak devreye giren sistemde ısı kontrolü sağlanır. Rampada erime oluşunca bu sistem kendini kapatır.

Rampa Isıtma Sisteminin Faydaları

  • Uygulanan alanlara, tuz ve diğer kar eritme için dökülen kimyasallar gibi zarar vermez.
  • Sistem otomatik olarak devreye girer. Bu işlemi devreye sokmak için işçilik maliyeti gerekmez.
  • Kar küreme için gereken makinalara ihtiyaç yoktur.
  • Sisteme zaman aralıkları ile bakım yapılması gerekmez.

Rampa Isıtma Sistemi Nasıl Döşenir?

Rampa olan yüzeyde bulunan kaplamanın altından ısıtıcı kablolar döşenir. Döşeme yapıldıktan sonra ısıtıcı kablolar yerleştirilir. Döşenen sistem mutlaka sensör ve termostat ile kontrol edilmelidir. Nem ve sıcaklık için ne derece risk durumu oluşmakta, bunun kontrolü yapılmalıdır. Sistem sürekli kontrollü şekilde çalışmaktadır. Isının düştüğü andan itibaren dışarıdan müdahale gerekmeden kendi kendini devreye sokar, bu da ekstra maliyetin önüne geçer. Ayrıca yerleştirilmiş bulunan kablo sistemi buzlanma riski olmayan durumlarda çalışmaz. Böylece kullanımda enerji tasarrufu sağlanır.

Pek çok avantajı olan ısıtma sisteminin başka bir özelliği de temiz olmasıdır. Karı eritebilen ısı durumu sızma ya da kablolara ulaşıp tehlikeli olma durumu yoktur. Sağlıklı ve kullanışlı bir yöntemdir. Fakat bu yöntemi tercih eden kişiler mutlaka kullanılan ürün kalitesini titizlikle incelenmelidir. Kaliteli malzeme, uzun yıllar kullanım imkanı sağlar. Ayrıca döşeme yapılırken ürünün test edilmesi hayati önem taşımaktadır.

Rampa ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Rampa ve Yollarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/cati-oluk-isitma-sistemi-hakkinda-her-sey/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet