Rezistans Kablosu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Rezistans Kablosu Nedir ve Ne İşe Yarar?

27 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Isıtma sistemleri içinde çok sık kullanılan rezistans kablosunun en sık kullanıldığı alanlar, varil ve tank ısıtma sistemleridir. Plastik ya da metalden yapılan varillerin içinde bekleyen endüstriyel yağ ürünlerinin, boya hammaddelerinin ve fuel oil gibi maddelerin belli ortam sıcaklıklarına ulaşması gerekir. Bu ham maddelerin üretime aktarılabilmesi, akışkan halde olmalarıyla mümkündür. Bu durum özellikle olumsuz hava koşullarının yaşandığı kış aylarında daha çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Aksi halde gerekli ısıtma sistemleri kurulmaz ve saymış olduğumuz hammaddeler istenilen ısıda tutulamayacak olursa, bu maddeler bozulabilir hatta donabilir. Bu nedenle bu konuda yapılabilecek en iyi şey, varil ve tank ısıtma sistemlerini kullanmaktır.

Varil ve ısıtma sistemlerindeki en önemli malzeme rezistans kablosudur. Çünkü rezistans kabloları tamamen bu işlere uygun olarak üretilirler ve sistemin gerektirdiği özelliklere fazlasıyla sahiptirler. Bu nedenle rezistans kabloları, varil ve ısıtma sistemleri içinde sıkça kullanılırlar.

Her tesis, kendi uygulama sistemlerine ve çalışma durumlarına göre birden farklı ısıtma sistemine sahip olabilir. Bu tip durumlar için en iyi verilebilecek örnek büyük endüstriyel fabrikalardır. Bu fabrikalarda kullanılan başka bir ısıtma sistemi de çatı ve oluk ısıtma sistemleridir. Rezistans kablosu, çatı ve oluk ısıtma sistemleri içinde de sıkça kullanılır. Bunun nedeni, çatı ve oluk ısıtma sistemleri içinde en iyi hizmeti veren kablo sistemlerinin rezistans kabloları olmasıdır. Ayrıca rezistans kabloları, herhangi bir ısınma durumundan asla etkilenmezler.

Rezistans kablosu ne işe yarar?

Rezistans kablosu başlı başına bir ısıtıcı olarak kabul edilmektedir. Birçok ısıtma sistemi içinde kullanılabilecek şekilde üretilen rezistans kablolarının pek çok avantajı vardır. Isıtıcı kablolar olarak bilinen rezistans kabloları sayesinde istenilen ısıya kısa bir sürede ulaşmak mümkün olmaktadır.ISITMAX bünyesindeki hemen hemen tüm ısıtma sistemleri içinde, özellikle elektrikli ısıtma sistemlerinde yalnızca rezistans kabloları kullanılır. Yıllar içinde edindiğimiz tecrübelerde, rezistans kablolarının ne kadar güvenli ve konforlu olduğunu defalarca gördük ve müşterilerimizi memnun etmek için bu kabloları ısıtma sistemlerimize dahil ettik. Elektrikli ısıtma sistemleri, hamam ısıtma sistemleri, oluk ve çatı ısıtma sistemleri, varil ve tank ısıtma sistemleri, boru ve vana ısıtma sistemleri içinde rezistans kablosu kullanmayı tercih ediyoruz. Sizler de iyi bir ısıtıcı sistemine sahip olmak istiyorsanız, ISITMAX ısıtıcı sistemleri internet sayfamıza bakabilir, ürün, hizmet ve referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Isıtıma sistemleri ve rezistans kabloları ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dili Değiştir
    Sepet