Saha Yerden Isıtma

Saha Yerden Isıtma

26 Temmuz 2019 tarafından in Genel

Gelişen teknoloji sayesinde ısınma adına birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Kullanılan yöntemlerin kolaylığı ve enerji tasarrufu memnuniyet kazandırmaktadır. Özellikle kış şartlarının sıkıntılı geçtiği bölgelerde maç yapılan sahalarda müsabakalar oynanamamaktadır. Fakat yerden ısı sağlama yöntemleri sayesinde yüzeyde buzlanma ve donma durumu önlenerek müsabakaların daha sağlıklı bir ortamda yapılması sağlanmaktadır.

Sahada Yerden Isıtma Sistemi Tanımı

Kış mevsiminin zor şartları altında maç yapılan sahada tabana yerleştirilen sistemler sayesinde yüzeyde ısı dağılımı sağlayıp don olayını önleyen sistemdir. Bu sistem hava sıcaklığına göre devreye girmektedir. Kar yağışı durumu ile birlikte devreye giren yerden ısıtma, ısı kontrol sistemini barındırmaktadır. Kar yağışı başladığında çalışmaya başlar ve tamamen çimli yüzeyde erime oluşunca bu sistem kendini kapatır.

Sahada Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları

 1. Uygulama alanı olan çim yüzeye tuz ve diğer kar eritme için dökülen kimyasallar gibi zarar vermez.
 2. Sistem otomatik olarak devreye girer. Bu işlemi devreye sokmak için işçilik maliyeti gerekmez.
 3. Kar küreme için gereken makinalara ihtiyaç yoktur.
 4. Sisteme zaman aralıkları ile bakım yapılması gerekmez.

Sahada Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Döşenir?

Saha yüzeyinde bulunan kaplamanın altından ısıtıcı kablolar döşenir. Döşeme yapıldıktan sonra sıcaklık ve nem kontrol seviyesini otomatik olarak ayarlayan ısıtıcı kablolar yerleştirilir. Döşenen sistem mutlaka sensör ve termostat ile kontrol edilmelidir. Nem ve sıcaklık için oluşabilecek risk durumunun kontrolü yapılmalıdır. Sistem sürekli kontrollü şekilde çalışmaktadır. Isının düştüğü andan itibaren dışarıdan hiçbir müdahaleye gerek duymadan kendi kendini devreye sokar. Yerleştirilen kablo sistemi sayesinde buzlanma riski olmadığında sistem kendini devre dışı bıraktığı için maliyet düşer. Böylece kullanımda enerji tasarrufu sağlanır.

Saha yerden ısıtma sistemlerini kuracak firmanın deneyimli ve bilgili olması son derece önemlidir. Kablolu ısı sistemine verilen garanti süresi de büyük önem taşır. Kullanımındaki kolaylığın yanı sıra enerji tasarrufu sağlaması tercih olanağını arttırmaktadır. Büyük şehir ve profesyonel takımlar sahaları için bu yöntemi tercih etmektedir.

Saha yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Dili Değiştir
  Sepet
  Sohbeti Başlat
  ISITMAX A.Ş
  Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız