Sahalarda Elektrikli Yerden Isıtma

Sahalarda Elektrikli Yerden Isıtma

27 Temmuz 2019 by in Genel

Gelişen teknoloji sayesinde ısınmak için kullanılan pek çok yeni yöntem, enerji tasarrufu sağladığı gibi kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Sert kışların yaşandığı bölgelerdeki sahalarda soğuk nedeniyle müsabakalar oynanamamaktadır. Bu tip yerlerde uygulanan yerden ısıtma yöntemleri sayesinde yüzeyde buzlanma ve donma durumu önlenir, böylece maçlar sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Sahalarda Elektrikli Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Kış koşullarında maç yapılan sahada tabana yerleştirilen sistemler sayesinde yüzeyde ısı dağılımı sağlayıp don olayını önleyen sistemdir. Bu sistem hava sıcaklığına göre kendini ayarlar ve kar yağışı durumu ile birlikte devreye girer. Isı kontrol sistemini barındıran sistem kar yağışı başladığında çalışmaya başlar ve tamamen çimli yüzeyde erime oluşunca bu sistem kendini kapatır.

Sahada Yerden Isıtma Sisteminin Faydaları

 • Uygulandığı çim yüzeylere tuz ve diğer kar eritme için dökülen kimyasallar gibi zarar vermez.
 • Sistem otomatik olarak devreye girer. Bu işlemi devreye sokmak için işçilik maliyeti gerekmez.
 • Kar küreme için gereken makinalara ihtiyaç yoktur.
 • Sisteme zaman aralıkları ile bakım yapılması gerekmez.

Sahada Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Döşenir?

Saha yüzeyinde bulunan kaplamanın altından ısıtıcı kablolar döşenir. Döşeme yapıldıktan sonra sıcaklık ve nem kontrol seviyesini ayarlaryan ısıtıcı kablolar yerleştirilir. Döşenen sistem mutlaka sensör ve termostat ile kontrol edilmelidir. Nem ve sıcaklık için olası risk durumları test edilmelidir. Sistem sürekli kontrollü şekilde çalışmaktadır. Isı düştüğü an kendi kendini devreye sokan sisteme dışarıdan müdahale gerekmez. Böylece maliyet yönünden büyük bir kazanç sağlanır. Uygulanan kablo sistemi buzlanma olmadığı durumlarda çalışmaz. Böylece kullanımda enerji tasarrufu sağlanır.

Sahalara yerden ısıtma sistemi uygulanması istendiği takdirde çalışılacak firma iyice araştırılmalıdır. Garanti süresi bu açıdan son derece önemlidir. Kullanım kolaylığı sunan sistem sağladığı enerji tasarrufu ile özellikle büyük şehir ve profesyonel takımların sahalarında tercih edilir.

Sahalarda elektrikli yerden ısıtma sistemleri hakkında bilgi almak ve bu sistemlerin fiyatlarını öğrenmek için Ticari Yapılarda Yerden Isıtma Sistemlerimize bakabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimize https://www.isitmax.com/tank-varil-isitma-sistemi-icin-son-teknoloji-urunu-cozumler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hızlı İletişim

  En hızlı şekilde bilgi almak ve sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız Whatsapp ile iletişime geçin.

  Teklif Al

  İhtiyacınıza yönelik teklifi hemen Online Teklif sayfamızdan alabilirsiniz.

  Proje Gönder

  Projelerinizde bizimle çalışmak için hemen projenizi gönderin

  Bayilik

  Bayimiz olmak için bizimle iletişime geçin

  Cart