Sauna İmalatı

hamam ısıtma sistemleri

Ortaya çıkışı çok eski tarihlere dayalı olan sauna kültürü, günümüzde oteller başta olmak üzere birçok özel yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Özellikle sağlık açısından da insan bedeni için, oldukça etkili bir tedavi alanı dersek doğru olacak. Sauna imalatı yapan firmamız bu alanda uzun yılların birikimi ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Sauna İmalatı Nasıl Yapılır?

Doğal yöntemlerle tasarlanan saunalar, tamamen ahşap kullanılarak imal edilmektedir. Bu sebeple sadece konforlu bir yaşam alanı değil, aynı zamanda birçok rahatsızlığın giderilmesi içinde önem taşımaktadır. İnsan vücudunda bulunan toksinlerin dışarıya atılabilmesi için, kan dolaşımının hızlanmasında oldukça büyük rol oynar. Ahşap tasarımla yapıldığı gibi, yerden ısıtma sistemleri ve farklı ısıtma sistemleri sayesinde, düzenli sıcak ortam atmosferi elde edilmektedir. Ortamın düzenli ısı ayarında olması, kişinin bu ortamda cildinin rahatlamasına olanak sağlamaktadır. Düzenli olarak bu ortamda bulunan insan, diğer insanlara göre daha sağlıklı ve dinç olmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise insanların bu ortamda, kan dolaşımlarının normale dönüşmesi ve derilerinde bulunan gözeneklere buharlı hava girmesinden dolayı diğer insanlara göre, kişiyi daha sağlıklı hale getirmektedir. Uzmanların paylaştığı bilgiye göre, spor yaptıktan sonra saunaya girmek kas sızılarına neden olan laktik asidin, terlemeden dolayı dışarıya atıldığı söylenmektedir.

Sauna İmalatı Firmaları

Gelişen teknoloji ve mimari yapılanmalara bakıldığında, hemen hemen her alanda farklı tasarım ve dizaynlara tanık olmaktayız. Özellikle sauna projesi gün geçtikçe daha zengin bir boyut kazanmaktadır. Tasarım ve imalat boyutunda birçok firma ülkemizde hizmet vermektedir. Fakat yapılması planlanan saunanın tam istenilen özelliklerde olması, sağlık normlarına uygun olması, ısıtma sistemlerinin donanımlı olması en büyük kriterlerin başında gelmektedir. İnsanın hayal ettiği projenin gerçekleşmesi için, bu alanda profesyonel sauna imalatı firması seçmesi zorunlu hale gelmektedir. Uzun yılların bilgi ve birikimi ile firmamız ISITMAX, sağlığını ve yaşam konforunu düşünenlere zengin seçenekler sunmaktadır. Turizm alanından tutun, toplu yaşam alanları, kişisel yaşam alanlarına sauna imalatları ile kesintisiz hizmet vermektedir.

Sauna Tercih Edilen Yaşam Alanları

Eski dönemlerde sadece lüks olarak bilinen saunalar, günümüzde her kesimden insanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Belirli otel ve konaklama alanlarında bulunurken şu an insanların evlerinde dahi mini saunalar bulunmaktadır. Genel olarak en fazla kullanım alanlarını ele alacak olursak özellikle;

Otel ve konaklama merkezlerinde,

Spa ve hamam işletmeleri,

Spor, güzellik ve sağlık merkezleri,

Konutlarda ortak kullanım alanlarında,

Villalarda ve normal daireler başta olmak üzere, birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Sauna İmalatı İçin Projelendirme Aşamaları Nelerdir?

Müşterilerinin ihtiyaçlarını son derece dikkate alan ISITMAX, yapmış olduğu tüm hizmetlerde %100 müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu sebeple insanların hayalini kurduğu projeyi elde etmeleri için, kapsamlı çalışmalar sürdürerek, istenilen projeyi hayata geçirmektedir. Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda firmamız, ivedi olarak ön çalışmalara başlamaktadır. İlk olarak müşterimizin hayalini kurduğu özellikleri ve tasarımları ele alarak model seçimi gerçekleştirmekteyiz. Yapılması planlanan yerin Sauna imalat montaj konumuna gelebilmesi için, tüm ayrıntıları ele alarak alt yapıyı hayata geçirmekteyiz. Gerekli alt yapılar arasında, ısıtma sistemlerinin oluşturulması, elektrik akımının çözümlenmesi, diğer tesisat ve gereksinimlerin halledilmesi en önemli başlangıç olmaktadır.

Sauna İmalatı Fiyatları

Her hizmet alanında olduğu gibi sauna imalatı içinde, belirli fiyat aralıkları bulunmaktadır. Sauna imalatı fiyatları müşterimizin istekleri ve istenilen alana göre değişiklik göstermektedir. Firmamız fiyat politikasını tamamen müşteri odaklı olarak düşünmekte ve en uygun fiyatlarla hizmet sunmaktadır. Fiyat politikası tamamen hizmetin içeriğine bağlığı olduğu gibi, kullanılacak olan sauna malzemeleri içinde fiyat aralıkları değişmektedir. Kesin bir fiyat çıkartabilmek için başlıca kriterler şunlardır.

Yapılması planlanan alanın m2 ölçüsü,

Kullanılacak ahşap malzemenin miktarı ve özellikleri,

Elektrik, ısı sistemleri, su tesisat gibi malzemelerin giderleri,

Alanın montaja hazırlanması için gereken alt yapılar ve en önemlisi çalışma şartlarının uygunluğu, fiyat analizi için en önemli etkenlerdir.

Ülkemizde En Fazla Sauna Tercih Edilen Bölgelerimiz

Avrupa da özellikle sauna kullanımı her yaşta insan için, adeta tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde gün geçtikçe insanlarımız bunun farkına varmakta ve beden sağlıklarını ön planda tutarak, yaşam alanlarına farklı sauna tasarımları yaptırmaktalar. Türkiye’nin birçok kentinde sauna ve hamam kültürü gün geçtikçe, eskiye göre daha fazla artmaktadır. İstatistiklere baktığımızda büyük kentlerimiz ön plana çıkmaktalar, günümüzde sauna imalatı İstanbul ilimizde en fazla tercih edilen bölgelerin ilk sıralamasında yer almaktadır. Firmamız İstanbul bölgesinde büyük otel ve konaklama merkezleri başta olmak üzere, birçok kişisel kullanıcılara hizmet vermiştir. Lüks yaşam alanlarından tutun, her kesimden sauna konforuna önem verenlere hizmet sunan işletmemiz Türkiye’nin tüm bölgelerine hizmet sağlamaktadır. Ülkemizde İstanbul’dan sonra sauna imalatı İzmir içinde aynı derece talep gören bir ilimizdir. Tüketici odaklı hizmet ve fiyat politikası gerçekleştiren ISITMAX, mesafe gözetmeksizin her bölgeye aynı özveri ile hizmet vermektedir. Bize ulaşarak Sauna ve hamam imalatı başta olmak üzere, hamam ısıtma gibi birçok farklı hizmetlerimiz hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Dili Değiştir
    Sepet
    Sohbeti Başlat
    ISITMAX A.Ş
    Merhaba, ben Volkan Şimşirkaya. Ürünlerimiz, fiyatlar, teknik destek ve diğer konularda hızlıca yardımcı olabilirim. Lütfen sohbet başlatınız